Nowe możliwości dla przekładających deklaracje podatkowe za okres 2016-2017


Wraz z zbliżającym się ostatecznym czasem oddania deklaracji podatkowej do skarbówki duża część petentów niepotrzebnie szarga sobie nerwy spowalniając cały proces.

reklama - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W efekcie kolejki przed urzędami każdego roku zamiast maleć wydają się poszerzać. Współcześnie dostępnych jest wiele narzędzi, które są w stanie szybko przyśpieszyć proces napisania oraz oddania deklaracji podatkowej. Wypełnianie np. arkusza pit 37 nie musi wiązać się z wynajmowaniem księgowej – . Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wybieranym przez nowocześnie żyjących petentów, którzy po prostu pragną ułatwić sobie życie są bezpłatne programy do podatków. Dzięki tego rodzaju programowi bez bardziej skomplikowanych problemów wypełni się jednakowo PIT 37 jak i inne podatkowe druki. Programy do PIT to aktualnie częsty dodatek do powszedniej prasy – im termin bliższy tym większa częstotliwość.
pit 36

Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, tego rodzaju ułatwień w dalszym ciągu wielu muszących zdać deklaracje usilnie trzyma się tradycyjnych rozwiązań – wypełniając samemu długopisem lub udając się po pomoc do księgowych. Programy podatkowe wywołują zbędne uczucie strachu.

Jeżeli sądzisz, że musisz znaleźć podobne informacje, to przeczytaj wskazówki z witryny – to trochę odmienny punkt widzenia, ale również jest warty polecenia.

Tego typu rozwiązania znacznie rozwinęły się w trakcie ostatnich lat. W pozostałych krajach EU wypełnianie druków formalnych za pomocą opcji elektronicznych jest znacznie bardziej powszechniejsze. Programy jak i serwisy podatkowe pozwolą na szybsze wypełnienie druków typu pit 36 i przesłanie ich do Urzędu – Łatwe podatki sp. z o.o.

W rezultacie petent oszczędzi sobie konieczności stania w długich kolejkach z naręczem papierków, gdzie pit 36 to jedynie wierzchołek góry lodowej.