Niesamowity weekend w sercu Małopolski, czyli które miejsca trzeba obowiązkowo zobaczyć


O tym, że Kraków jest bardzo piękny nie trzeba nikomu mówić. Wielość zabytków, malutkie uliczki, kawiarenki, muzea tworzą niezapomniany klimat tego miejsca. To tu żyli najwięksi artyści i poeci. Warto wybrać się na wycieczkę ich śladem, aby lepiej poznać serce Małopolski.

rynek w Krakowie

Kraków słynie z zamku Wawel. To w nim kiedyś decydowały się losy Polski. Pochowano tam wielu królów. Są wśród nich m.in.: Jan III Sobieski, Stefan Batory, Józef Poniatowski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Tadeusz Kościuszko oraz władcy z dynastii Jagiellonów bądź Wazów. Zamek Królewski na Wawelu oczarowuje swoją wspaniałą architekturą. Łączy w sobie parę stylów, do których zaliczamy: renesans, barok oraz klasycyzm.

Jeżeli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj asortyment, który Ci oferuje. Na pewno jest tym, czego już długo poszukujesz.

Wspaniały jest dziedziniec z krużgankami, brama wjazdowa, wieże, katedra. Miłośników sztuki zadowoli spora liczba różnych dzieł sztuki. Jeśli wypoczywamy w Krakowie, to na Wawel zarezerwujmy sobie przynajmniej pół dnia. Warto! Nie zapominajmy również o Rynku Głównym z Sukiennicami oraz Kościele Mariackim. W Sukiennicach będziemy mogli nabyć wspaniałe pamiątki z Krakowa, a wśród nich różnokolorowe korale, obrazy, torebki, figurki, niesamowitą biżuterię, dawne fotografie z Krakowa oraz dużo więcej. W Kościele Mariackim będziemy mogli posłuchać słynnego hejnału. Zobaczymy również słynny ołtarz Wita Stwosza, a także zapalimy świeczkę w specjalnej intencji, bardzo ważnej dla nas lub naszych bliskich.

zabytki w Krakowie

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku możemy również usiąść na moment, by skonsumować coś dobrego w okolicznych restauracjach. Trzeba spróbować grzane wino. Na drogę kupmy krakowskie obwarzanki. Ich smak jest niepowtarzalny! Na naszej liście obiektów do zwiedzenia powinny znaleźć się jeszcze: Barbakan, baszty, zabytkowe kamienice oraz kamieniczki, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Maius, Nową Hutę, etc. Obowiązkowo zobaczmy niekwestionowany symbol miasta, smoka, ziejącego ogniem! Jest niedaleko Wawelu. Zdjęcie z nim to absolutna konieczność! Najlepiej w momencie, kiedy z jego paszczy tryskają płomienie.

Czas intensywnie spędzony w Krakowie będziemy pamiętać bardzo długo. Aby mieć w domu chociaż namiastkę tego niesamowitego klimatu, zakupmy pamiątki z Krakowa (sprawdź). Mogą to być stare fotografie z Krakowa, magnesik ze Smokiem Wawelskim, pocztówka z panoramą Rynku Głównego lub parę zdjęć. Na pewno wywołają szczerzy uśmiech na naszych twarzach i sprawią, że znowu zapragniemy udać się do Krakowa.