Niektóre przedsięwzięcia potrzebują pomocy, sprawdź, jak można pomóc uzdolnionym osobom


W obecnych czasach wielka konkurencja zapanowała w każdej sferze działania, dzięki czemu bardzo trudno bywa przebić się ze swoją inicjatywą. Z pewnością sporo na ten temat wiedzą osoby, które wykazują wyjątkowe zdolności w jakiejś dziedzinie, jednak nie mogą pokazać i wykorzystywać własnego potencjału, gdyż nie mają na to pieniędzy.

Wspieraj rodzące się talenty

dzieci grające w piłkę

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Pomyślnie obecnie istnieją programy, jakie pozwalają postronnym osobom wesprzeć materialnie takie inicjatywy. Co prawda w naszym kraju wciąż jest to nowością oraz sporo osób najzwyczajniej o tym nie ma pojęcia, jednak za pośrednictwem przeróżnych zbiórek materialnych możemy fundować liczne przedsięwzięcia.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz też to użyteczne omówienie (http://www.wybierarka.pl/konto-firmowe/alior-bank/2446). Po prostu kliknij tutaj a na pewno się nie rozczarujesz!

Przykładem może stać się sports crowdfunding, czyli organizacja zbiórek funduszy na cele sportowe – sports crowdfunding – opis przedsięwzięcia. Co można opłacać z takich pieniędzy? Wiele rzeczy! W niektórych przypadkach organizatorzy zbierają środki na wyposażenie sportowe albo garderobę dla drużyn, lecz zdarzają się też poważniejsze inicjatywy, kiedy zaplanowano na przykład budowę hali sportowej albo założenie jakiejś sekcji.

Nie tylko dyscypliny sportowe…

Warto wspomnieć, że sport nie bywa wyłączną dziedziną, jaką można wspierać finansowo. Innym pojęciem, które dopiero pojawia się w Polsce, jest fanfunding. W obecnych czasach nie brakuje utalentowanych osób, których domeną okazuje się muzyka. Mogą oni prezentować swoje talenty na kanałach internetowych, jednak nie zawsze udaje im się zabłysnąć przed większą publicznością. Dzięki takim akcjom jak fanfunding (polecamy tę stronę) osoby ceniące talent wykonawcy mają szansę przekazać mu wsparcie finansowe, na przykład na wydanie płyty albo urządzenie jakiegoś profesjonalnego przesłuchania czy sprawunku lepszego instrumentu.

W literaturze także to działa

zbiórka funduszy

Autor: Przemysław Szabłowski
Źródło: http://www.flickr.com

W sieci napotkać można specjalne witryny, gdzie przeróżne osoby poszukują wsparcia dla własnych projektów oraz talentów. Nie brakuje tam pisarzy i poetów, którzy pragną wydać własne dzieła, lecz nie potrafią dotrzeć do wydawców. Istnieją również osoby, które próbują zdobyć środki na wymarzony wyjazd do egzotycznych miejsc. Jeżeli jakiś projekt bardzo do nas przemawia oraz chcemy wesprzeć go kilkoma groszami, możemy uczynić to za pomocą takiego właśnie serwisu. Dla nas to będzie niewielka kwota, jednak dla autora, którego ktoś docenia – wielka szansa.