Nie masz pojęcia co zrobić ze swoim życiem? Zostań agentem ubezpieczeniowym!


Sporo młodych osób, mimo akademickiego wykształcenia, męczy się z problemem braku pożądanego zatrudnienia. Absolwenci specjalizacji humanistycznych lub filologicznych, nierzadko po zakończeniu edukacji nie potrafią odnaleźć wakatu w swoim zawodzie. Lecz nie należy się martwić, musimy rozejrzeć się za innymi fascynującymi opcjami na rynku. Jedną z ciekawszych jest dziedzina ubezpieczeniowa, jedna z prężniej rozwijających się na polskim podwórku.

agent ubezpieczeniowy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Jeszcze w latach 90-tych, gościło w naszym państwie dosłownie parę firm z tego sektora. Lecz wraz ze wzrostem zapotrzebowania na tego rodzaju świadczenia, wzrósł parokrotnie ich odsetek. Teraz mamy do dyspozycji kilkanaście tego rodzaju firm, które nie są w stanie funkcjonować bez pracowników. Jeżeli fascynuje cię kształcąca i ciekawa praca agent ubezpieczeniowy to twoje przeznaczenie. Otrzymujesz stałą gażę na pełen wymiar etatu, która stanowi tylko odsetek twojego wynagrodzenia. Gdyż najwięcej pieniędzy otrzymasz z prowizji ze składek ubezpieczeniowych od pozyskanych przez ciebie klientów. Jeśli jesteś pracowitą i pewną siebie osobą, z dużym darem przekonywania i potrafiącą postępować również z najbardziej wymagającym klientem, to jest to zawód stworzony dla ciebie.

Żeby podjąć się tego zawodu, wcale nie potrzebujesz mieć znacznego pojęcia o fachu.

Ten wpis jest pasjonujący, jednak warto poznać też inne takiego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz przykłady, które także okażą się dla Ciebie pomocne.

Wklep w swą przeglądarkę frazę „praca agent ubezpieczeniowy” a trafisz na kilkadziesiąt witryn z ofertami firm, które szukają niedoświadczonych agentów – Zostaniesz początkowo zaangażowany na termin próbny, dokładnie cię nauczą, a na zachętę dostaniesz paru stałych klientów. Potem nie zostanie już nic innego jak zdobyć nowych i zarabiać za ich sprawą nim całkiem przyzwoite pieniądze. Na rynku jest wiele firm, które różnią się nie tylko cenami ubezpieczeń, ale także warunkami zatrudnienia (dużo więcej przeczytasz na tej stronie). Dlatego warto dowiedzieć się które z nich są najlepsze dla ciebie. Niekiedy wymagane będzie od ciebie rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i samodzielne opłacanie składki ZUS, jednak nie wszystkie firmy mają tego typu procedury.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Posada w agencji ubezpieczeniowej jest wymarzoną karierą dla ambitnych i energicznych osób, którzy chcą zarabiać sami na siebie. Z pomocą sporych premii od odsetek, jesteś na bieżąco nagradzany za kłopot poniesiony przy pozyskiwaniu nowych konsumentów.