Najważniejsze zasady podczas wybierania odpowiedniej sali na realizację dla pracowników lub klientów.


Szkolenia coraz częściej przeprowadza się poza siedzibą firmy, często w dość dużym oddaleniu od niej. Czasami będzie to wynikać z faktu, że w firmie najzwyczajniej nie będzie miejsca, aby pomieścić wszystkich szkolących, a czasami po prostu będzie to zorganizowanie przy okazji wyjazdu integracyjnego.

sala konferencyjna na szkolenie

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej na szkolenia wybierane są nieduże, ciche hotele zlokalizowane gdzieś w głuszy, w jakich można dodatkowo zrealizować ciekawe gry terenowe. Tak naprawdę wszystko zależeć będzie w dużym stopniu od zakładanego celu, oraz budżetu, jaki będzie się chciało na to przeznaczyć – . Podstawową rzeczą przy wyborze sali na szkolenie czy konferencję musi być jej wybranie do ilości uczestników. Tu wielu organizujących robi błąd i albo wybiera za duże sale, w jakich trudno będzie o skupienie, lub zbyt małe, które z trudem pomieszczą komplet uczestników.

Inne, też bardzo interesujące szczegółowe opracowanie (https://super-edu.pl/korepetycje/chemia/bialystok) przedstawionego tematu odnajdziesz w tym miejscu. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Żadna z tych sytuacji nie jest dobra, na szczęście w większości dużych miast sale szkoleniowe Gdańsk są do wynajęcia w takiej liczbie, że przy odrobinie wysiłku coś interesującego można będzie znaleźć.

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru sali jest wyposażenie, które posiada. Niestety tu również wielu organizatorów robi błędy, nie sprawdzając wcześniej wszystkiego, tylko ufając w zapewnienia właścicieli.

szkolenie w sali konferencyjnej

Autor: Silicon Beach Training
Źródło: http://www.flickr.com

I w takim przypadku może się nagle okazać, że głośniki nie działają tak jak należy, brakuje sprzętu multimedialnego lub siedzenia będą zbyt twarde, żeby dało się na nich siedzieć przez kilka godzin. Podczas dłuższych szkoleń warto zapewnić jakieś zaplecze gastronomiczne, dobry lunch w połowie dnia na pewno da uczestnikom sporo sił na dalszą aktywność i zdobywanie nowych umiejętności. Czasami szkolenia mogą trwać więcej niż dzień, jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie jakiegoś centrum mieszczącego się w kompleksie hotelowym. Będzie tam można zrealizować szkolenie, a jeśli będzie taka potrzeba wynająć miejsca do spania dla uczestników. Przy dobrym zaplanowaniu wszystkiego i przypilnowaniu spraw, o jakich było wspominane, raczej każde ze szkoleń przygotowywane w taki sposób uda się w całości.