Na jakie sprawy zwracać uwagę kupując zabawki dla najmłodszych?


Zabawa wypełnia sporą część życia malucha, zwłaszcza w początkowym etapie jego rozwoju. To źródło ogromnej radości, ale również wspaniała okazja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności, koniecznych w dalszym życiu. Szczególnie pomoce w tym zadaniu okazują się być zabawki edukacyjne. Na pierwszą zabawkę edukacyjną, zwykle barwną, interaktywną matę możemy się zdecydować już w pierwszym roku życia dziecka.

lego

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy nasz Skarb podrośnie, możemy wziąć pod uwagę kolorowe klocki. Na szczególną uwagę zasługują klocki Lego Duplo. Duplo, to seria dedykowana najmłodszym dzieciom właśnie zaczynającym swoją kreatywną przygodę z klockami Lego.

Chciałbyś poczytać więcej na ten temat – z pewnością przypadnie Ci do gustu bieżąca notka (http://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,miejsce.html), którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej informacji kliknij w link.

Wszystkie zestawy składają się z dużych, kolorowych elementów, które pozwalają w prosty sposób budować dziecięcy świat Lego. Duplo skierowane jest dla dzieci pomiędzy pierwszym, a czwartym rokiem życia. Znajdziemy zestawy z podwodnym zamkiem Arielki, jak i ”mój pierwszy pociąg”- dużo więcej przeczytasz pod tym adresem.

Zabawa klockami Duplo buduje wyobraźnię przestrzenną i potrafi okazać się wielce wciągająca, zwłaszcza gdy, architektura oczaruje dorosłych. Takie zabawki pomagają naszym maluchom w poznawaniu świata: dźwięków, kolorów, w rozwijaniu zdolności manualnych i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym istotnym walorem jest to, iż są ładne w najbliższym czasie znajdą się w kącie.

Dlaczego, tak dużo rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, aby przekazać im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Dzieci już pierwszych miesięcy życia obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków uwzględnijmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu- lego star wars.

kolekcja klocków Lego Star Wars

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Dziecko spędzające długie godziny przed telewizorem czy monitorem nie będzie miało zapału na uczestniczenie i wykazanie się w dorosłym świecie. Zamiast aktywności fizycznej zdecyduje się na grę komputerową. Sięgając zabawkę edukacyjną, troszczymy się o właściwy rozwój intelektualny malucha, budząc w nim jednocześnie ogromną ciekawość świata.