Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?


Decyzja o wyborze biura księgowego wiąże biznesowych partnerów na długo, stąd istotne jest, ażeby wybór był doskonale przemyślany.
Zakres prac księgowych świadczonych przez biura księgowe jest przeważnie podobny, bo wynika on z wymogów prawa: jest nim Księgowość podatkowa oraz obsługa kadrowa.

agencja

Autor: Rod Raglin
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre biura rachunkowe w Olsztynie starają się jednak podwyższyć obowiązkowy zakres o rachunkowość finansowo-zarządczą, dając biznesmenom na miarę ich wymogów, możność pełnego wglądu w formę finansową Przedsiębiorstwa. Jeśli mamy szczególne wymogi, powinniśmy je już wcześniej omówić, bo to, co nam zdaje się zrozumiałe, dla biura księgowego może już takie nie być.
Na pewno nie spełni naszych wyczekiwań biuro rachunkowe, z którym kontakt jest ograniczony, taki, jaki sprowadzać się będzie do pośrednictwa jednostki kurierskiej. Wtenczas nie można zadać księgowej ważnych dla nas pytań oraz skonsultować z nią bieżących jak też przyszłych kwestii. Czy wielkość biura rachunkowego ma znaczenie ? Teoretycznie każde profesjonalnie biuro rachunkowe powinno świadczyć usługi na tym samym poziomie. Jednakże w praktyce mogą tu zaistnieć pewne różnice, kluczowe z punktu spostrzegania klientów. W większym biurze klient, pośród wielu innych klientów tam obsługiwanych, staje się bardziej anonimowy. Natomiast, przez wzgląd na potencjalnie szeroką specjalizację, zaproponowane mogą być petentowi usługi komplementarne, wykraczające poza standardową księgowość, takie jak na przykład kredyty albo ubezpieczenia.

Niewielkie biuro tworzy zdecydowanie bliższą relację z klientem.

Zaintrygował Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz także uwagi z serwisu, ponieważ one również odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Jednakże to które biuro wyselekcjonujesz, zależy również od tego czy zamieszkujesz w wielkim mieście czy w małej miejscowości.