Musimy wiedzieć, o tym że konie są pięknymi zwierzakami!


W wielkim błędzie są ci ludzie według to których konie są w dzisiejszych czasach kompletnie niepotrzebne. Tzn. nikt pewnie nie życzy im źle, lecz skoro konie nie są już środkiem transportu, a do tego na roli także coraz rzadziej są potrzebne, to niejako w automatyczny sposób powinniśmy sądzić, że dzisiaj to konie niemal do niczego sensownego się nie nadają. Nieodpowiednie myślenie, taka jest najprawdziwsza prawda.

dzieci na koniach

Dobrze, iż jednakże zdecydowana większość ludzi wie, iż konie są fantastycznymi zwierzakami. Przykładowo są bardzo pomocne przy rehabilitacji. Działa sporo fundacji, które starają się pomagać wszystkim potrzebującym, zabierając właśnie ich do stadniny koni. Tak swoją drogą, przydałoby się co jakiś czas wesprzeć taką działalność, bo pomoc jest niejako naszym obowiązkiem. To znaczy nie ma musu, ale gdyby nie ludzka pomoc, na przykład niepełnosprawne dzieci pewnie miałyby o wiele gorsze warunki życia. Doceniajmy znaczenie fundacji, ponieważ bez takowych instytucji ten świat byłby o wiele gorszy.

A może konie mogą bardzo uszczęśliwić naszą pociechę? W sumie nauka jazdy konnej w żadnym razie nie jest bardzo trudna (nauka jazdy konno w ofercie iskry). Jeżeli dziecko sądzi, że poradzi sobie, niemal rodzicielskim obowiązkiem jest w takim razie spełnienie takowej „zachcianki”. Jednakże należy zwracać o wiele większą uwagę na temat bezpieczeństwa swojego dzieciaczka w trakcie nauki jazdy konnej. Wyłącznie profesjonalna szkółka jest w stanie zapewnić odpowiednie traktowanie, pełne bezpieczeństwo. Zwróćmy właśnie na to o wiele większą uwagę, choć tak czy siak nie przesadzajmy zbytnio. Przecież niebezpieczeństwo w trakcie typowej jazdy konnej nie jest wielkie. A radocha będzie wielka, odmienny scenariusz zdecydowanie nie wchodzi w rachubę.

jazda konna

Źródło: flickr.com

Coraz bardziej powszechne są np. wakacje bądź ferie w stadninie koni. A może dziecko bardzo polubi konie i będzie częściej wsiadało na konia? To byłoby niesamowite, bo nie powinno być tajemnicą, że te dzieci, dla których niejako właśnie stadnina koni (polecane stadniny koni na forum) jest drugim domem, sporo lepiej się rozwijają. Tego typu zajęcie powoduje, iż dziecko jest wspanialsze. A zresztą czy posiadanie w życiu pasji nie jest niezbędne do osiągnięcia szczęścia? Cóż, zwracajmy uwagę w takim razie na pragnienia swojego dziecka, jeśli sądzi, że stadnina jest interesującym miejscem, to z pewnością warto to sprawdzić. To naprawdę nie kosztuje zbyt wiele!