Możliwości dla automatyka na polskim rynku pracy


Jeśli pomyślimy nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do wniosku, że w najlepszej sytuacji jest branża informatyczna i część przemysłu, a właściwie jego odnogi związane z automatyką.

Automatyka – od dawna jest jednym najpopularniejszych kierunków na politechnikach. Absolwenci tego kierunku zwykle nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/

Trzeba naturalnie już w trakcie studiów rozejrzeć się za możliwością podjęcia pracy.

Te ciekawe wiadomości mają swoją kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do strony odpady gastronomiczne i tam ciesz się fascynującymi informacjami.

Większość przemysłowych przedsiębiorstw daje studentom możliwość odbycia praktyk. To świetne rozwiązanie. Student w czasie praktyk ma możliwość zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Naturalnie można znać te systemy w czasie studiów, ale o wiele lepiej zdobywać wiedzę w prawdziwych zakładach. Interesujące rozwiązanie: zobacz.

Uczelnia czy firma?

A absolwenci? Właściwie, można wybrać dwie drogi. Pierwsza z nich to kariera na politechnice. Absolwent może otrzymać stanowisko na uczelni, pracować nad rozwijaniem swojej dyscypliny, wdrażać nowe rozwiązania, które opracowuje itp. Druga opcja to podjęcie pracy w zakładzie na przykład związanym z przemysłem. Jeśli w czasie studiów nie zagwarantowaliśmy sobie miejsca pracy, można bez trudu wyszukać oferty w internecie. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę dobrze wybrane hasło, przykładowo praca w automatyce – „. Na pewno otrzymamy sporo wyników. Naturalnie, jest to bardzo ciężka praca. Potrzeba do niej ogromnej wiedzy, a najczęściej pracę otrzymują automatycy z doświadczeniem. Tak jak tutaj: bloki pomp.

To także powód dla którego trzeba już w trakcie nauki odbywać praktyki w różnego typu zakładach. Doświadczenia, umiejętności zdobytych w czasie pracy nie zastąpi nic. Studia są doskonałą podstawą, ale doświadczenie trzeba zdobyć samodzielnie. Każdy pracodawca łaskawszym okiem będzie spoglądał na kandydata, który ma w CV coś więcej poza studiami.

Kiedy przejdziesz do meritum kwestii, to wiedz, że możesz zdobyć inne informacje na omawiany wątek – przeczytaj tutaj wszystko, co jest Ci przydatne tu.

Nawet jeżeli studia ukończył na samych piątkach.

Powinno się właściwie sterować swoją karierą. Zanim zdecydujemy się na studiowanie automatyki, dobrze jest dowiedzieć się więcej na ten temat, warto rozejrzeć się i sprawdzić jak wygląda rynek pracy. Kiedy decydujemy się na tak trudne i wymagające studia, to przecież nie po to, by zostać po nich bez pracy.