Motywacja do działań. Gdzie poszerzać swoje zainteresowania?


Naprawdę dużo mówi się w ostatnim czasie o motywowaniu się do działań. Nie chodzi tylko o uporządkowanie dnia czy pracy, lecz o aktywne spędzanie czasu. Obecnie wokół nas istnieje wiele „rozpraszaczy” i niezwykle często się im poddajemy. Przez to tracimy czas, który możemy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. W jaki sposób znaleźć wolne chwile?

obraz

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Niemalże każdy z nas pragnie robić w życiu tylko to, co lubi i co sprawia niesamowitą przyjemność. Dlatego też warto rozwijać swoje talenty, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Rzecz jasna nie chodzi o to, by z każdego hobby robić potencjalne źródło gotówki, ale o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzimy przez komputerem.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany wątek, to odsyłam do źródła (http://produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/broil-king/) – w tamtym miejscu odnajdziesz fascynujące dane, które są skrupulatnym opisem tego zagadnienia.

Nawet jeżeli próbujemy coś wykonać, niejednokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem zatrzymało nasz wzrok. Takie „pożeracze czasu” sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić aktywnie stanie się po prostu zmarnowany. W jaki sposób temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go rozwijać. Obecnie w Internecie możemy odnaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Często zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmików o rysowaniu przechodzimy na zabawne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że w każdej dziedzinie to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Ratunkiem w takich sytuacjach są aplikacje, dzięki którym możemy zablokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli na nie wejść. W dodatku warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, aby nic nie mogło nas rozpraszać.

lekcje rysunku

Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałe będzie także zapisanie się na kurs. Odnalezienie odpowiedniego miejsca powinno być łatwe. Przykładowo jeżeli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (sprawdź program zajec). Oczywiście warto dostosować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wtedy odnalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemalże wszystko można znaleźć w sieci, nauka rysowania także nie powinna sprawiać najmniejszego kłopotu.

Taka forma nauki sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, z pewnością zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeżeli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dojściu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na spełnienie. Dlatego też walczmy z rzeczami, które nas rozpraszają i rozwijajmy swoje pasje. Z całą pewnością nie będziemy tego żałować.