Marzeniem z młodych lat wielu ludzi jest posiadanie czworonoga – kiedy już go kupimy, to trzeba go należycie wyszkolić


Jeżeli mamy pupila, to zapewne chcielibyśmy, aby był grzecznym i posłusznym czworonogiem. Mamy możliwość tego dokonać, jeśli zaczniemy go szkolić.

marina - koty

Autor: Dziunka DBK
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze wydaje się wtedy to, aby być konsekwentnym. Nasz pies powinien mieć mądrze określone wytyczne pomiędzy tym co może, a czego mu nie wolno. Jeżeli będziemy zbyt pobłażliwy, to nie przekażemy mu niczego.
Elektroniczne obroże bywają najczęściej kupowane dla psów, gdy pan nie może już poradzić sobie z nieposłusznym towarzyszem. Mimo że nazwa jest dosyć poważna, to elektroniczne obroże nie zrobią psiakowi najmniejszej krzywdy. Z pomocą tego urządzenia psiak uczy się wykonywać polecenia. Duża grupa obroży posiada trzy stopnie ostrzegające – sygnał, wibracje oraz ostatecznie lekki impuls elektryczny, który jest niemiły, ale jest bezbolesny. Po jakimś czasie nasz pupil zrozumie co mu wolno, a czego kategorycznie nie powinien robić – kup pastuch dla psa.
Jeżeli nasz pies często ucieka nam w czasie spacerów albo nasza posesja jest nieogrodzona, to mamy możliwość kupić pastuch dla psa. Inna nazwa dla pastucha nazywa się również niewidzialnym ogrodzeniem. Chodzi tu o to, że w upatrzonym miejscu stawiamy czujnik oraz zastrzegamy, na jaką odległość od niego pies może odejść – więcej o elektronicznych obrożach.

Jeżeli przekroczy granicę pastuch dla psa sprawi, że znów następuje trzyfazowe ostrzeganie – dźwięk, wibracje oraz pod koniec delikatne wyładowanie elektryczne. Dzięki temu urządzeniu nasz pies nareszcie pojmie, że nie wolno mu latać, gdzie tylko go oczy poniosą.