Kupujemy psa. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?


Kiedyś wreszcie nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że musi posiadać w domu zwierzątko. To dosyć istotna kwestia i trzeba się nad tym dobrze zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko po to, by przestało nas tą sprawą zamęczać. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż brak zgody. Zanim jednak zniszczymy pragnienia dziecka o zwierzaku, przekalkulujmy wszystko na chłodno.

Pies rasy mastif tybetański

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, porozmawiajmy z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Wytłumaczmy mu, że jest to żywe stworzenie, które jest od nas zupełnie zależne. Musimy je karmić i pielęgnować – przy pomocy takich preparatów. Jeśli nasze dziecko zrozumie to i zechce przestrzegać wszelkich reguł, można pomyśleć o zwierzaku.

Zazwyczaj decydujemy się na pieska. Pies (polecamy e-hunter poduszki dla psa) to od dawien dawna najlepszy przyjaciel człowieka. Jak dotąd się nie zdarzyło, by wierny pies zdradził swojego pana. Wręcz przeciwnie, słyszymy o przypadkach, gdy to pies smakołyki dla psów ratuje z opresji swojego pana. Czasem przez długi czas „opłakuje” śmierć człowieka i często wkrótce sam też zdycha. Piesek będzie z pewnością oddanym przyjacielem naszego dziecka. Istnieje wiele ras, które wprost kochają dzieci, można więc postarać się o takiego psiaka.

Wybierając psa, weźmy pod uwagę to, jaki styl życia prowadzi. Jeżeli mieszkamy w bloku, w ciasnym mieszkaniu nie decydujmy się na wielkie rasy oraz te, które potrzebują się wybiegać. Kupmy raczej pieski, którym nie potrzeba tak dużo ruchu. Jeśli chcemy jamnika, pamiętajmy o tym, by nie wspinał się sam po schodach, gdyż to może mu zniszczyć kręgosłup.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Kupujmy naszemu psiakowi właściwą karmę, dostosowaną do jego potrzeb – to bardzo ważne. Nie podkarmiajmy psa resztkami ze stołu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas zdrowe, może być odpowiednie także dla ukochanego pupila. Powinniśmy również kupić naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt kupimy różnego rodzaju zabawki dla psów w sklepie zoologicznym. Są one wykonywane z przeróżnych materiałów. Niektóre gryzaki mogą pomóc w usuwaniu kamienia nazębnego.