Kto taki nam pomoże przy wycenie własnej nieruchomości?


Coraz mniejsza ilość ludzi w Polsce decyduje się kupić dom. Naturalnie główną przyczyną owego stanu rzeczy jest w dalszym ciągu skomplikowana sytuacja ekonomiczna kraju, zatem nawet bogatsi ludzie czekają na podjęcie najlepszej dla siebie decyzji. A poza tym, banki dużo mniej chętnie decydują się na podpisanie umowy z klientem – łatwo spostrzec o wiele większą ilość odmów kredytów. W jaki sposób zatem żyć? Jak sprzedać swoją nieruchomość? Na całe szczęście człowiek, który pozna sztuczki powiększające sprzedaż, a do tego umiejętnie podejdzie do wszelkich działań, może bez najmniejszego kłopotu sprzedać własną nieruchomość.

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Może to trochę za bardzo optymistyczne twierdzenie, ale zasadniczo sytuacja jest taka, że jeżeli porządnie ogarniemy ten temat, pewnie nie będziemy oczekiwali na kupca przez bardzo długi czas. A oczywiście nie należy za bardzo obniżać ceny, ponieważ to akurat dla nas w zupełności nieopłacalne rozwiązanie. Świetnie, że rzeczoznawca majątkowy KGDM jest w stanie fachowo oszacować wartość domu, działki, itp. Trzeba korzystać z usług świadczonych przez rzeczoznawcę, ponieważ generalnie jest to wyłączna osoba, która potrafi się tym zająć. Gdy ocenimy wartość swoim okiem, zapewne znacznie zawyżymy bądź obniżymy wartość. To pewne.

Nie możemy zbytnio się sprzeczać, gdy wycena nieruchomości raczej nie spodoba się nam – jak to zrobić. W końcu rzeczoznawca posiada dużo większą wiedzę, bardzo duże doświadczenie, oszacował w końcu dziesiątki domów. To wyraźnie pokazuje, że rzeczoznawca jest fachowcem, któremu zasadniczo należałoby ufać.

Warto również mieć na uwadze, iż zdecydowana większość Polaków, Węgrów, Niemców albo Australijczyków to tzw. wzrokowcy. A więc niesamowicie ważne jest to by przed zaproszeniem do domu, miejmy nadzieję, że nie na długo, najzwyczajniej sprawić, iż dom (zobacz pożyczka pod zabezpieczenie smartvest) będzie ładniejszy, aniżeli zazwyczaj. To niesamowicie istotna sprawa, bo w końcu z pewnością zależy nam na szybkiej sprzedaży domu. Nie możemy również myśleć, że szukanie nabywców drogą internetową jest w dzisiejszych czasach i tak nie niezbędne . Takowe myślenie nie ma sensu. Obecność w Internecie zwiększa szanse na pozbycie się domu.