Kto może pomóc nam jeżeli zepsuje się nam przykładowo klima w naszym aucie?


W dzisiejszych czasach samochody już nie są tak łatwe w budowie jak to miało miejsce kiedyś. Dzisiaj pojazd posiada klimatyzację czy sprzęt grający. To wszystko ma nam dobrze służyć.

gotówka

Źródło: sxc.hu
elektromechanik

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak są to rzeczy martwe i potrafią się zepsuć. Kto nam w takim wypadku będzie mógł pomóc i naprawi popsutą część?
Wtedy konieczny będzie elektromechanik zwany inaczej elektrykiem samochodowym. Zajmuje on się instalacją, kontrolą oraz wymianą układów elektrycznych w samochodzie. Współczesne samochody posiadają dużo tego typu układów, jakie bardzo wielokrotnie są bardzo złożone, dlatego też praca [ślusarz niemcy] takiego fachowca wymaga wiele wiedzy oraz umiejętności. Do fundamentalnych zadań tego typu elektromechanika zalicza się pracę przy urządzeniach odpowiedzialnych za sterowanie, zabezpieczanie oraz sygnalizację w aucie. Poza tym elektromechanik zajmuje się systemami bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy przykładowo klimatyzacją. Do zadań najbardziej podstawowych ale bardzo ważnych w pracy elektromechanika, należy zbadanie prawidłowego działania zapłonu i wszystkich świateł w samochodzie. Ta ostatnia czynność jest niezwykle istotna, gdyż w naszym państwie na światłach należy poruszać się cały rok, bez względu na warunki drogowe.
Taki elektromechanik może pracować w warsztacie samochodowym, ale także mógłby być zatrudniony w fabryce samochodów. Niezwykle wielokrotnie najlepsi specjaliści prowadzą swoje warsztaty oraz stacje diagnostyczne, gdzie zajmują się wyłącznie elektryką oraz elektroniką samochodową. A jak dużo mógłby zarabiać taki fachowiec? Średnie wynagrodzenie elektromechanika wynosi 3000 złotych.

Aby podjąć posadę na takim stanowisku, należałoby legitymować się dyplomem ukończenia np. technikum najwłaściwiej o kierunku samochodowym oraz specjalności elektromechanicznej. Do wykonywania prostszych prac l4 powiązanych z elektryką samochodową zatrudnia się też osoby z wykształceniem zawodowym.