Kto może pomóc nam jeżeli zepsuje się nam przykładowo klima w naszym aucie?


W dzisiejszych czasach samochody już nie są tak łatwe w budowie jak to miało miejsce kiedyś. Dzisiaj pojazd posiada klimatyzację czy sprzęt grający. To wszystko ma nam dobrze służyć.

gotówka

Źródło: sxc.hu
elektromechanik

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak są to rzeczy martwe i potrafią się zepsuć. Kto nam w takim wypadku będzie mógł pomóc i naprawi popsutą część?
Wtedy konieczny będzie elektromechanik zwany inaczej elektrykiem samochodowym. Zajmuje on się instalacją, kontrolą oraz wymianą układów elektrycznych w samochodzie. Współczesne samochody posiadają dużo tego typu układów, jakie bardzo wielokrotnie są bardzo złożone, dlatego też praca takiego fachowca wymaga wiele wiedzy oraz umiejętności. Do fundamentalnych zadań tego typu elektromechanika zalicza się pracę przy urządzeniach odpowiedzialnych za sterowanie, zabezpieczanie oraz sygnalizację w aucie. Poza tym elektromechanik zajmuje się systemami bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy przykładowo klimatyzacją. Do zadań najbardziej podstawowych ale bardzo ważnych w pracy elektromechanika, należy zbadanie prawidłowego działania zapłonu i wszystkich świateł w samochodzie. Ta ostatnia czynność jest niezwykle istotna, gdyż w naszym państwie na światłach należy poruszać się cały rok, bez względu na warunki drogowe.
Taki elektromechanik może pracować w warsztacie samochodowym, ale także mógłby być zatrudniony w fabryce samochodów. Niezwykle wielokrotnie najlepsi specjaliści prowadzą swoje warsztaty oraz stacje diagnostyczne, gdzie zajmują się wyłącznie elektryką oraz elektroniką samochodową. A jak dużo mógłby zarabiać taki fachowiec? Średnie wynagrodzenie elektromechanika wynosi 3000 złotych.

Aby podjąć posadę na takim stanowisku, należałoby legitymować się dyplomem ukończenia np. technikum najwłaściwiej o kierunku samochodowym oraz specjalności elektromechanicznej. Do wykonywania prostszych prac l4 powiązanych z elektryką samochodową zatrudnia się też osoby z wykształceniem zawodowym.