Kręgle – gra, jaka cieszy się teraz coraz większą sławą


Kręgle to bardzo słynna gra, która cieszy się coraz większą popularnością. W kręgle entuzjastycznie grają zarówno osoby młodsze jak także starsze, ponieważ tak właściwie jest to gra wspaniała dla każdego. Kręgle to rodzaj gry, który polega na strąceniu kulą 9-10 dosyć ciężkich pionów, jakie tytułowane są właśnie kręglami. Kręgle możemy podzielić na parę gatunków, przynależą do nich kręgle parkietowe oraz klasyczne, oraz także bowls i bowling.

Gry planszowe

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o kręgle klasyczne to są one najbardziej rozwinięte w Europie, zaś bowling jest w dzisiejszych czasach znany na całym świecie. W grze stosuje się kulę do kręgli, jaka ma średnicę mniej więcej 160 do 218 mm. Posiadają one też 12 cm szerokości i 38 cm wysokości.

Nie ociągaj się – jeśli pragniesz przeglądnąć dalsze wiadomości (https://wypozyczalniapacyfik.pl/podloga/) na ten niezwykle interesujący temat, to wejdź w link pod spodem i przeloguj się do nowego artykułu.

Jeśli chodzi o wagę kręgla to najczęściej wynosi ona od 1,47 do 1,64 kg. W kuli tej znajdują się przynajmniej dwa otwory na palce, czasami więcej. Jeśli chodzi o parkiet to ma on 18 metrów długości oraz 1 metr szerokości, natomiast po boku parkietu znajdują się rowy, które hamują powrót kuli na tor, jeżeli z niego wypadła.

Kręgle są doskonałą rozrywką i wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Wyprawa na kręgle z przyjaciółmi może być istotnie ciekawym przeżyciem. Gra w kręgle dostarcza dużo emocji nic więc dziwnego, że niemało osób entuzjastycznie wybiera się na kręgielnie.

Kręgielni zdołamy w dzisiejszych czasach odszukać naprawdę dużo, są one atrakcyjne w każdym mieście, wobec tego jeśli wyszukujesz przykładowo kręgielni na terenie Kłodzka to możesz ją łatwo znaleźć poprzez wprowadzenie do swojej wyszukiwarki internetowej hasła „kręgielnia kłodzko”. Pewnie odkryjesz niezmiernie sporo kręgielni na terenie Kłodzka.

Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Autor: Planet PR
Źródło: Planet PR

Nawet jeśli nigdy do tej pory nie miałeś okazji grać w kręgle to bezsprzecznie powinno się chociaż raz skusić się na zagrywkę w tą grę. Początki zdołają być trochę trudne, jednakże z czasem z pewnością nabierzesz większej wprawy, kto wie, może, że okaże się że gra w kręgle stanie się Twoim nowiuteńkim hobby i pasją.