Kredyt konsolidacyjny zapewnia niższą ratę


Polacy kochają brać kredyty. Niektórzy biorą pożyczki nie mając gwarancji co do ich zwrotu. Zespolenie pożyczek stało się ostatnio niezwykle popularne. Kredyt konsolidacyjny opiera się na połączeniu przeróżnych pożyczek, jakie posiadamy, nawet, gdy są one zaciągnięte w odmiennych jednostkach.

Kredyt hipoteczny

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy nie można poradzić sobie ze regulowaniem kilku wziętych zadłużeń, najlepszym rozstrzygnięciem będzie konsolidować zobowiązania. W taki sposób płacimy jedną należność, a nie kilka, jak do tego czasu. Kredyt konsolidacyjny zapewnia mniejszą należność niż w przypadku wielkości każdych dotychczasowych. Mniejsza rata kredytu jest wykonalna szczególnie dzięki wydłużeniu terminu płacenia zadłużenia, przez co rośnie jednakże całkowity koszt pożyczki.

Aby konsolidować zobowiązania na korzystnych założeniach, należy pamiętać o właściwym sposobie jej załatwiania. Do łączenia zadłużeń na ogół dochodzi bowiem w trakcie wiązania obciążeń karty kredytowej i całkiem kosztownych kredytów gotówkowych. Formalności, które trzeba pokonać przy braniu przedstawianego zadłużenia, są analogiczne jak te, które przechodzimy w procesie zaciągania normalnego zobowiązania. Na ogół pożyczki konsolidacyjne niosą ze sobą konieczność zabezpieczeń w formie nieruchomości. Posiadaczem wspomnionej nieruchomości nie musimy być my sami, ale między innymi osoba z rodziny, względnie przyjaciel. Wyjątkiem jest warunek, jak jeden z scalanych pożyczek jest pożyczką (zobacz pożyczka pod zastaw gruntów rolnych) hipotecznym. Co więcej bank bierze pod uwagę naszą przeszłość kredytową.


Kłopoty ze spłatami kolejnych należności z uprzednich pożyczek zdołają być powodem, dla którego bank odmówi takiej pożyczki.

karta kredytowa

Autor: Yuri Samoilov
Źródło: http://www.flickr.com
Karta debetowa służy do korzystania ze środków nagromadzonych na koncie i jeżeli jest potwierdzony, to także z zadłużenia odnawialnego. Służy ona do wypłat gotówki z bankomatu, oraz do dopełniania płatności kartą w punktach handlowych. Żeby skorygować swoją pozycję finansową, jest możliwość pokusić się o ustanowienie prywatnej firmy. Biorąc pod uwagę to, że istnieją dofinansowania unijne dla małych firm, jest to duża sposobność na wystartowanie z prywatnym interesem.