Konto w banku – wygoda czy obowiązek


Dla sporej grupy osób zarządzanie prywatnym kontem to nadal abstrakcja. A można by sądzić, że w dzisiejszych czasach, nie ma osób, które gromadzą dorobek „w skarpecie”. Rzeczywistość ma się inaczej. Widocznie nie wszyscy jeszcze zdajemy sobie sprawę z tego, że trzymanie gotówki w domu jest najgorszym możliwym sposobem przechowywania pieniędzy.

Pieniądze, PLN

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Niestety, gromadzenie pieniędzy pod poduszką to wciąż specjalność starszego pokolenia. Takie osoby nie wyobrażają sobie wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem będąc przekonanym, że to po prostu nie ich epoka.
Młodsze pokolenia z kolei nie wyobraża sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania transakcji finansowych online. Korzyści i plusów, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. Co najważniejsze, gwarantują one bezpieczeństwo naszych pieniędzy, które bez obaw znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, albowiem najczęściej jest to konto procentowe, co oznacza, że nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, zrealizować szybki przelew oraz w większości bezprowizyjne płacenie rachunków. Stanie w długich kolejkach do okienek pocztowych z każdym dniem coraz bardziej odchodzi w zapomnienie, aczkolwiek cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.
Na pytanie „jakie konto bankowe jest najlepsze?” nie ma klarownej odpowiedzi. Wybór powinien być uzależniony od wielu czynników. Na co trzeba zwrócić uwagę to oprocentowanie konta. Poza tym należy pomyśleć racjonalnie i wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Zwróćmy uwagę, że funkcjonują banki prowadzące konto za darmo, bez warunków stałych wpłat i z darmowymi bankomatami. Dodatkowo proponują konto całościowo zarządzane przez internet, bez opłat za rozliczenia, kartę i bankomaty (zakładając, że wykonamy transakcję na odpowiednią kwotę miesięcznie).Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.