Kociak w domu – w jaki sposób zatroszczyć się o kochanego pupila?


Kot jest bardzo sympatycznym stworzeniem, z tego powodu duża liczba osób decyduje się na wzięcie do domu kociaka. Zanim jednak zacznie mieszkać z nami kot powinniśmy się porządnie do tego przygotować.

Każdy kot potrzebuje miski , z której będziemy go karmić, miejsca przeznaczonego do spania, akcesoriów do dbania o sierść, ale także kuwety, w której będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne. W sklepach jest zaskakująco duży wybór kuwet dla kotów. Są wśród nich takie naprawdę proste i tanie, ale też i takie, które w niczym nie przywodzą na myśl wyprodukowanego z plastiku pojemnika o prostokątnym kształcie. Do kuwetyniezbędny jest rzecz jasna również piach bądź żwirek.

O wiele częściej stosowany jest żwirek. Jest on także oferowany w szerokim wyborze. Zaczynając od niezwykle tanich, kończąc na o wiele droższych wykonanych z silikonu. W ostatnim czasie wśród przeznaczonych dla kotów żwirków objawiła się nowość: żwirek drewniany dla kota. Coraz częściej kupowany żwirek drewniany dla kota robiony jest z materiałów, które mają charakter naturalny – przetestuj żwirek dla kota (porównaj ofertę na miseczki dla kota marki hunter) z drewna . W jego składzie znajduje się bardzo drobne siano, makulatura oraz drewno. Jest w stu procentach biodegradowalny. Oferowany jest w opakowaniach charakteryzujących się różną wielkością, w wersji zbrylającej się lub nie. Koniecznie należy pamiętać, aby kupić także łopatkę do wybierania żwirku z kuwety oraz parę zabawek. Żwirek warto kupować w sporej ilości – na zapas.

kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba zatroszczyć się również o dobrze dobraną karmę dla naszego kociaka.

Zaintrygowała Cię ta wiadomość? Jeżeli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na serwisie inne informacje, one również są na opisywany temat.

Nie wolno zapominać, że kotom szkodzi mleko od krowy. Do picia podawać należy im albo odpowiednie mleko dla kotów, albo zwykłą wodę. Kotu należy zapewnić również możliwość ścierania pazurków. Jest to szczególnie istotne w przypadku kociaków, które cały czas spędzają w domu. W sklepach zoologicznych jest duży wybór specjalnych drapaków dla kociaków.

Przynosząc do domu kotka, trzeba udać się z nim do weterynarza. Nasz nowy domownik będzie musiał przejść serię obowiązkowych szczepień, trzeba też podać mu leki na odrobaczenie. A co podawać kociakowi do jedzenia? Można karmić go specjalnie przygotowaną suchą karmą, karmą z puszki, ale można także podawać mu świeże mięso. Kotom nie powinno się podawać kości, przede wszystkim tych z drobiu. Mięso, które podaje się kociakowi musi być świeże. I jeszcze jedna uwaga: nie wolno karmić go go resztkami ze swojego stołu.