Kilometrówka to dobry sposób dla bardzo wielu biznesmenów na oszczędzenie pieniędzy, jeśli używają w pracy własnego samochodu


Wielu przedsiębiorców nieustannie podróżuje. Związane jest to naturalnie z wykonywaną pracą. Jeśli posiadają oni pojazd, który nie jest wpisany jako część przedsiębiorstwa, a należy np.

majątek

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
do innej osoby albo jest wynajmowany, to powinni oni stosować tak zwaną kilometrówkę.
leki

Źródło: pixabay.com
Wykorzystywanie osobistego auta do celów firmowych związane jest z ponoszeniem znacznych kosztów. Dlatego też powstała tak zwana kilometrówka.

Jeśli pasjonuje Cię przedstawiana w niniejszym poście kwestia, zobacz treść na stronie (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-polski/poznan), którą prawdopodobnie również uznasz za pożyteczną.

Zezwala ona przedsiębiorcom zaliczyć przebyte kilometry do kosztów uzyskania przychodu. By to zrobić, kierowca musi szczegółowo dokumentować, jak dużo kilometrów przebył pojazd osobisty w związku z działalnością firmy. prawo wymaga wyjątkowo szczegółowych informacji: mamy obowiązek wpisać cel podróży, dane kontaktowe właściciela pojazdu, numer rejestracyjny i naturalnie trzeba wyliczyć kwotę wedle obowiązujących stawek. W Necie odnajdziemy wyjątkowo wygodne kalkulatory, które spowodują, że kilometrówka będzie prosta do obliczenia. Przedsiębiorca, który planuje rozliczyć te koszty, ma obowiązek robić obliczenia za każdy miesiąc.

biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
To jasne, że kilometrówka bywa wyjątkowo istotna dla małych firm, nierzadko prowadzonych przez jedną osobę, w których właściciel posiada tylko osobisty pojazd. Ten system sprawia, że można całkiem dużo zaoszczędzić i ułatwia takim firmom rozwój. Jeśli w danym miesiącu kilometrówka będzie zbyt duża i osiągniemy limit, to da się wydatki przenieść na kolejny miesiąc i dopisać je do nowego limitu. Warto pamiętać, że jeśli właściciel firmy sam wyznaczy wysokość stawek za kilometr, to w wypadku odliczania kilometrówki i tak liczą się stawki ustanowione przez prawo.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – odwiedź serwis a na pewno poznasz mnóstwo ciekawych faktów.

Jeśli własny samochód do celów służbowych wykorzystuje pracownik, to naturalnie powinien on posiadać zgodę pracodawcy. Jednak nie musi on dokumentować przebytej trasy, aby została mu zwrócona kilometrówka za poniesione wydatki.

Warto więc zatroszczyć się o szczegółową dokumentację, jeżeli chodzi o wykorzystywanie prywatnych aut niebędących majątkiem firmy do celów związanych z jej działalnością. Jest szansa, że da się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które mogą zostać zainwestowane w rozwijanie firmy.