Kilka ważnych zasad dotyczących zakładania gołębników, w jaki sposób trzeba dbać o kondycję i zdrowie ptaków.


Gołębie niejednej osobie kojarzą się przede wszystkim z sympatycznymi, miłymi ptaszkami, które dzieci bardzo lubią karmić na rynku w Krakowie. Są również osoby, jakie nie do końca za nimi przepadają, szczególnie jeżeli będą po sąsiedzku i borykać się muszą z codziennym hałasem i sprzątaniem odchodów.

gołębie na placu zabaw

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety dzikie gołębie są nosicielami dużej ilości groźnych chorób i pasożytów, więc obawy tych osób mają swoje uzasadnienie. Lecz całkowicie odmiennie wygląda sytuacja przy profesjonalnych hodowlach jakich jak się okazuje wcale tak mało nie jest. Skorzystaj ze sprawdzonej oferty na idź na . Miłośnicy tych ptaków utrzymują profesjonalne gołębniki, w których trzyma się ptaki, kupują do nich odpowiednie wyposażenie i pilnują tego, żeby były one w odpowiedniej formie. Bowiem należy być świadomym tego, że posiadanie gołębnika nawet na niedużą liczbę ptaków to systematyczna, ciągła praca, żeby gołębie były zdrowe i nie chorowały. Między innymi należy codziennie pozbywać się odchodów, które w dużej ilości mogą być szkodliwe, a także systematycznie poić i karmić.
Gołębie karmi się najczęściej różnymi nasionami i zbożami. W sklepach można kupić przygotowane, skomponowane karmy, lecz wielu hodowców w oparciu o własne doświadczenia robi własne karmy. Właściwe odżywianie jest niezwykle ważne, bo gołębie muszą dostać właściwą ilość składników odżywczych oraz witamin.

Zaciekawił Cię nasz opis? Zajrzyj zatem do następnego zagadnienia i czytaj biodegradowalne woreczki na odchody do woli o intrygujących Cię sprawach.

Przebywanie większej liczby ptaków w ciasnym miejscu niesie za sobą także ryzyko pojawienia się rozmaitych chorób.

gołębie, ptaki

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu spora ilość hodowców stosuje w tym celu zabiegi profilaktyczne. Niezwykle chwalone za wysoką skuteczność są na przykład produkty firmy Pigeon Vitality. Firma ta specjalizuje się właśnie w przygotowywaniu preparatów dla tych ptaków, proponując zarówno witaminy i odżywki, jak też lekarstwa na często występujące choroby- zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie.

Jeżeli zabsorbował Cię ten artykuł, bez ociągania przeczytaj dodatkowe uwagi z www (www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Zwierzeta-182.html) opisywanej tematyki – one także będą dla Ciebie interesujące.

Tu z kolei można wyróżnić preparat Clearify, który służy do leczenia problemów z drogami oddechowymi. Oparty on jest wyłącznie o składniki naturalne, to znaczy zioła i wyciągi, i charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w leczeniu i profilaktyce.