Każdy, kto trzyma w mieszkaniu psa lub kota, musi mieć także stałego weterynarza

Zwierzęta są dla ludzi najczęściej członkami rodziny — dlatego troszczymy się o nich w czasie choroby.
Każdy zwierzak trzymany w domu musi chociaż raz w życiu jechać do weterynarza.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Oceni on ogólnie zdrowie naszego czworonoga oraz założy mu książeczkę zdrowia. Tam będą wpisywane wSzelkie następne wizyty i Szczepienia. Rzecz jasna odmienna jest procedura z różnymi gatunkami. Z jaszczurkami na przykład nieczęsto ktoś chodzi do kliniki weterynaryjnej. Z kotami już bardziej regularnie, a najczęściej weterynarz widzi zapewne psiaki. Czworonogi z reguły się chipuje, żeby informacja o ich właścicielu znalazła się w ewidencji. To samo robi się z kotami. Je także najczęściej poddaje się sterylizacji.

Podoba Ci się taki materiał? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz tekst na stronie (https://www.dogomo.pl/bezpieczenstwo).

Jest to zabieg, który przeprowadza się dla obopólnej korzyści. Właściciele nie muszą się męczyć, kiedy kot będzie szaleć w czasie rui, a sam kot (szczególnie kotka) zapewne nie będzie miał problemów zdrowotnych. Przy wyborze weterynarza należy kierować się poleceniami najbliższych lub ocenami z sieci. Mądrze byłoby wyszukać takiego weterynarza, który pracuje w dobrze wyposażonej klinice. Muszą znaleźć się tam aparaty przykładowo do robienia USG oraz zdjęć rentgenowskich. Wtedy w nagłych przypadkach będzie można natychmiast sprawdzić, jakie są obrażenia.

Co ważne, musimy również zaobserwować, jakie lekarz ma podejście do zwierząt. Powinien być cierpliwy i umieć sobie zjednywać ich przyjaźń. Osoby nerwowe czy nadpobudliwe nie są chyba dobrymi specjalistami w tej dziedzinie.