Każdy, kto ma stadninę, pragnie, by jego konie były zdrowe i piękne – z tego powodu karmi je najlepszymi dostępnymi paszami razem z otrębami


Stadnina wydaje się być najkorzystniejszym miejscem dla fanów koni. Zazwyczaj właściciele mają więcej aniżeli kilka okazów. Każdy rumak powinien posiadać własny boks i odpowiednią dawkę paszy.

Szelki

Autor: Isa Costa
Powinno się także dbać o jego czystość.
Uczucie do wierzchoWCów może rosnąć w sercu powolutku lub eksplodować wielkim ogniem. I jeśli dopadnie już nas strzała amora, to pozostanie ona w nas aż do grobowej deski. Niektórzy swoją miłość do rumaków przekuwają w biznes i zakładają stadninę. Muszą wówczas zmierzyć się z wieloma kwestiami. Po pierwsze, konie (zobacz Stadnina ISKRA na stronie stajniaiskra.pl!) uwielbiają czystość i regularne przebieżki. Żaden nie ma ochoty stać w stajni. Wówczas w ich oczach widać smutek. Jeżeli chcemy, żeby nasze konie (zobacz stadnina koni na stronie stajniaiskra.pl…) były zdrowe musimy także karmić je paszami najlepszej jakości. Należy do jedzenia wsypywać również suplementy, które wspomogą układ immunologiczny koni i wspomogą ich mięśnie. Korzystnym rozwiązaniem są otręby ryżowe dla koni. Są one bogate w tłuszcze, a w szczególności w kwas felurowy. Udowodniono już dawno, że wpływa on dobrze na rozwój tkanki mięśniowej. Poza tym, otręby są bogate w witaminy E oraz te z grupy B. Witamina E jest niezwykle istotna w procesie powstawania układu immunologicznego, a witaminy B są potrzebne dla układu nerwowego. Otręby bywają wysokokaloryczne.

Ma to wielkie znaczenie dla koni wyścigowych, ponieważ zbyt mała ilość kalorii i związany z tym brak energii może zakończyć się nie tylko przegraną w wyścigu, ale także problemami ze zdrowiem.