Każdy, kto ma stadninę, pragnie, by jego konie były zdrowe i piękne – z tego powodu karmi je najlepszymi dostępnymi paszami razem z otrębami


Stadnina wydaje się być najkorzystniejszym miejscem dla fanów koni. Zazwyczaj właściciele mają więcej aniżeli kilka okazów. Każdy rumak powinien posiadać własny boks i odpowiednią dawkę paszy.

Szelki

Autor: Isa Costa
Powinno się także dbać o jego czystość.
Uczucie do wierzchoWCów może rosnąć w sercu powolutku lub eksplodować wielkim ogniem. I jeśli dopadnie już nas strzała amora, to pozostanie ona w nas aż do grobowej deski. Niektórzy swoją miłość do rumaków przekuwają w biznes i zakładają stadninę. Muszą wówczas zmierzyć się z wieloma kwestiami. Po pierwsze, konie (zobacz Stadnina ISKRA na stronie stajniaiskra.pl!) uwielbiają czystość i regularne przebieżki. Żaden nie ma ochoty stać w stajni. Wówczas w ich oczach widać smutek. Jeżeli chcemy, żeby nasze konie były zdrowe musimy także karmić je paszami najlepszej jakości. Należy do jedzenia wsypywać również suplementy, które wspomogą układ immunologiczny koni i wspomogą ich mięśnie. Korzystnym rozwiązaniem są otręby ryżowe dla koni. Są one bogate w tłuszcze, a w szczególności w kwas felurowy. Udowodniono już dawno, że wpływa on dobrze na rozwój tkanki mięśniowej. Poza tym, otręby są bogate w witaminy E oraz te z grupy B. Witamina E jest niezwykle istotna w procesie powstawania układu immunologicznego, a witaminy B są potrzebne dla układu nerwowego. Otręby bywają wysokokaloryczne.

Ma to wielkie znaczenie dla koni wyścigowych, ponieważ zbyt mała ilość kalorii i związany z tym brak energii może zakończyć się nie tylko przegraną w wyścigu, ale także problemami ze zdrowiem.