Jeżeli hobby przemienia się w zawód, to wtedy poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów


Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, drugie nie tak dużo. Jeżeli zaś hobby przemienia się w pracę zawodową, to wtedy poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Jednak rozwój ma swoją cenę, skoro się dokształcamy w konkretnej dziedzinie to musimy inwestować w naszą zawodową pasję, aż osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeżeli dotrzemy do celu który sobie upatrzyliśmy wydatki wcale się nie skończą. Rozwój to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Również pisarz płaci spore koszty swojego rozwoju, choć dużo osób w to nie może uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma super, wielutak myśli, nie dość, iż pracuje w domu to mało tego, może pisać, gdzie mu się podoba. Może udać się nad morze, opłacić domek nad samym brzegiem i tworzyć. Może też zaszyć się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą natomiast ludzie, którzy tak twierdzą o tym, iż ego typu sposób życia też kosztuje. Mało który twórca może w ten sposób żyć. Tylko nieliczni, tym bardziej w naszym kraju. Reszta nie ma tak dobrze, walczą dopiero by zaistnieć, a do tego czasu zarabiają jak inni – ciężką pracą.

No to, ktoś pomyśli, jak nie ma tak fajnie to i tak ma lepiej niż inni pasjonaci: muzycy czy fotografowie. Nie musi przecież kupować drogiego sprzętu studyjnego typu adaptery do lamp, gitary i wzmacniacze. Nie jest zmuszony, by wkładać swoich pieniędzy w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie musi tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

profesjonalny fotograf inwestować w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest także od kupna sprzętu studyjnego typu ekran do studia, nie inwestuje w nowe lampy lub w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub kartka. Teraz posiada laptopa.

Takie przekonanie jest błędne, gdyż pisarz, podobnie jak inni specjaliści inwestuje w siebie cały czas. Przecież taki człowiek musi dużo czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a lektury do tanich nie należą. Musi uczęszczać na kursy, dokształcać się, łapać znajomości z ludźmi z branży, chodzić na konferencje, które przeważnie nie są darmowe.

Chcesz zgłębić rozpatrywany temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to najlepszą metodą jest kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły .

Musi jednakowoż łapać natchnienie, zmieniać otoczenie, chodzić do teatru i do kina. To przecież wszystko kosztuje. To prawda, że nie potrzebuje drogiego sprzętu do samego tworzenia. Starczy kartka papieru oraz pióro. Jednak, żeby napełnić głowę pomysłami jest zmuszony wcześniej zainwestować w samorozwój.