Jeśli planujesz kupić nowy samochód koniecznie przeczytaj poniższy tekst.


Każdy marzy o posiadaniu dobrego auta. Sprawdzony pojazd jest w szczególności ważny dla właścicieli firm, którzy prowadzą własny biznes. Są różne formy kupna samochodu, my przedstawiamy jedną z nich.
Leasing – co to takiego?
Leasing to forma dzierżawy. Co to znaczy? Jeśli decydujemy się na leasing samochód który wybierzemy nie staje się naszą własnością.

Jesteśmy wyłącznie jego użytkownikami. Zapytacie: czy to w ogóle ma sens? Zdecydowanie tak. Leasing jest znakomitą ofertą ze względu na eliminację formalności do koniecznego minimum. Gdy zdecydujesz się na leasing będziesz potrzebował tylko dowodu osobistego oraz prawa jazdy. W przypadku dzierżawy droższych aut, firma leasingowa pewnie poprosi Cię o zaświadczenie o dochodach,piastowanym stanowisku a także wyciąg z banku.Rodzaj potrzebnej dokumentacji jest uzależniony od auta na jakie się zdecydujesz.
leasing

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Dla kogo jest przeznaczony leasing?
Panuje powszechne przekonanie, iż leasing jest jedynie dla przedsiębiorców. To nieprawidłowe stwierdzenie.
Dlaczego? Ponieważ leasing jest doskonałą propozycją zarówno dla osób, które mają swój biznes, jak i dla osób fizycznych. Jeśli masz wolny zawód i Twoje dochody nie są stałe leasing będzie dla Ciebie znacznie bezpieczniejszą i bardziej osiągalną opcją. Z jakiego powodu? Kiedy zdecydujesz się na leasing, Twoja zdolność kredytowa nie będzie decydująca kwestią. Firmy leasingowe są znacznie mniej rygorystyczne niż banki.

Gdy przejdziesz do meritum kwestii, to pamiętaj, że masz możliwość uzyskać pozostałe informacje na omawiany temat – przeczytaj w witrynie wszystko, co okazuje się niezbędne tu.

Musisz mieć świadomość, iż gdy decydujesz się na kredyt, formalności związane z kupnem przedmiotu są znacznie bardziej skomplikowane. Jednym słowem: leasing jest prosty i zdecydowanie mniej ryzykowny. Ponadto twierdzi się, że leasing jest w stosunku do kredytu bardziej opłacalny ze względu na korzyści podatkowe.

Samochód nowy czy używany?
Wielu przedsiębiorców często decyduje się na kupno używanych aut. Czy decydując się na leasing, także będą mieli taką możliwość? Zdecydowanie tak! Musimy wiedzieć, iż możemy dzierżawić zarówno auta nowe, jak i używane. Jest jednak jedno zastrzeżenie: jeśli chcemy posiadać używany samochód i zdecydujemy się na leasing, nasze auto powinno mieć maksymalnie 11 lat. Wysokość leasingu w przypadku aut nowych, oraz używanych, jest taka sama, czyli obejmuje 80% całej wartości samochodu.
Czy leasing dotyczy wyłącznie samochodów?
Leasing nie jest związany wyłącznie z nabyciem samochodu. Jesteśmy w stanie wydzierżawiać zarówno samochody, a także różnego rodzaju maszyny oraz urządzenia potrzebne do sprawnego funkcjonowania biznesu.

W zależności od gałęzi gospodarki, w której działamy jesteśmy w stanie leasingować sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a więc: komputery, notebooki,drukarki, kopiarki oraz urządzenia wielofunkcyjne.

Jeżeli przedstawiany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to aby uzyskać kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź dalej (https://szukasz-pracy.pl/oferty-pracy-w-holandii/) i wejdź tu.

Jeśli działamy w gastronomii jesteśmy w stanie leasingować różnego rodzaju sprzęt gastronomiczny, jak i meble niezbędne do wystroju lokalu. Leasing jest świetną opcją na tzw. „początek”, kiedy stawiamy swoje pierwsze kroki w biznesie i nie chcemy inwestować w zakup własnego sprzętu.