Jedynie sprawdzone informacje odnośnie odszkodowań


W zakresie obowiązków przewoźników lotniczych podczas opóźnienia, zagubienia lub zniszczenia bagażu odpowiada Konwencja Montrealska. Jest to regulacja, zgodnie z którą pasażer posiada całkowite prawo domagać się odszkodowania w wysokości ponad 5000 zł. Właściwe odszkodowanie za opóźniony lot wydane w określonym czasie jest obowiązkiem przewoźnika. Odzyskanie odszkodowania zależy od kilku ważnych czynników i to pokrzywdzony pasażer wyjaśnić swoją sytuację.

Wymagane przez pokrzywdzonych odszkodowanie za opóźniony lot

samolot

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli lot jest spóźniony, przewoźnik ma obowiązek gwarantować osobom pokrzywdzonym bezpłatnie posiłki oraz napoje w ilościach adekwatnych do czasu oczekiwania. Wymagane odszkodowanie za opóźniony lot wypłacane jest w określonym wcześniej okresie, co nie pozostaje bez wpływu na podejście samych osób, które są pokrzywdzone w tej sytuacji. W dodatku, w ramach rekompensaty za opóźniony lot jest szansa przeprowadzenia dwóch rozmów telefonicznych za darmo. Do dyspozycji są szczególnie najistotniejsze informacje.

w oczekiwaniu na samolot

Autor: Airbus_ fsx
Źródło: http://www.flickr.com

Opóźnienie samolotu a odszkodowanie dla pasażerów – obecne oczekiwania i wymagania

Wśród części rekompensaty znajduje się też opcja nadania dwóch dalekopisów, dwóch przesyłek faksowych czy też e-mailowych. Jest to zależne od długości opóźnienia czy długości lotu. Określone wytyczne, które obowiązują jako odszkodowanie za opóźniony lot, znajdują się zarówno na stronie www przewoźnika, jak i wśród informacji od specjalistów odpowiedzialnych za konwencję Montrealską (przeczytaj co zrobić gdy lot jest opóźniony).

Opóźniony samolot a możliwości otrzymania odszkodowania

Dodatkowo, kiedy opóźnienie wynosi co najmniej 5 godzin, wchodzi w życie prawo do zwrotu kosztów biletów czy lotu powrotnego do pierwszego miejsca odlotu. Wymagane przez klientów podróżujących liniami lotniczymi odszkodowanie (zobacz zakres usług od sprawdzonej firmy od odszkodowań – odszkodowanie z oc sprawcy) za opóźniony lot ma jasno zdefiniowane wytyczne, których przewoźnik kurczowo się trzyma. Rekomendowane jest więc poznać wszystkie niezbędne informacje na ten temat, by mieć stuprocentową świadomość należności. Znakomita jakość usług idzie w tym przypadku z pełną odpowiedzialnością.