Jakim sposobem udekorować drzwi na święta? Czytaj koniecznie i ciesz się fantastycznym świątecznym klimatem w domu!


Jeśli szukasz pomysłu, jak udekorować drzwi na święta – już idziemy z koncepcjami. Poniżej opisujemy pomysły na świąteczne dekoracje drzwi. Potrzebne będą gałązki choinki, ozdób, bombek, jakiejś ślicznej wstążki. Przyda się także trochę jemioły.

Bombka

Autor: Cristiana Bardeanu
Źródło: http://www.flickr.com
Najprostszym konceptem na świąteczne dekorowanie drzwi jest przybicie na nich gałązki iglastego drzewka, na której zawieszamy trochę bombek i ładną, dużą kokardę. Można także załączyć do całości napis „Wesołych Świąt”. Przy kokardzie proponujemy dodać malutką gałązkę jemioły. Jeśli pragniemy by dekoracja była większa, można z gałązek zrobić obręcz, którą ozdobimy skromnymi wiszącymi aniołkami, albo innymi stworkami które są kojarzone z wigilią. Mogą być to np. renifery – więcej zobacz na blog

Innym konceptem jest zrobienie dużego, ślicznego dzwonka np. z eleganckiego, choinkowego łańcucha. Do niego wystarczy doczepić kilka mniejszych drobiazgów, napis „Wesołych Świąt”. Będzie cieszyć oko sąsiadów oraz przyjaciół, którzy do nas przyjdą podczas świąt.

Zobaczyłąm ostatnio drzwi, które obramowano pięknym grubym łańcuchem, a w ich rogach umocowano żywe gałązki choinki. Wyglądało to bardzo zjawiskowo.

Poszukiwania koncepcji na świąteczne dekoracje drzwi doprowadziły mnie na bloga: . Blogerka pokazuje kilka niezwykle fajnych i ciekawych aranżacji drzwi wejściowych do domu, czy mieszkania. Najsubtelniejszym i interesującym pomysłem, który tam znalazłam jest mały wieniec z jabłek. Ozdabiała go gałąź zielonego bluszczu i niewielka płócienna kokarda. Pomysł świetny!