Jakie są możliwości pomocy dla młodych firm? Co możemy dzięki nim zyskać?


Spora ilość młodych firm albo osób, które swoją firmę planują założyć, stara się o uzyskanie wsparcia finansowego z różnego rodzaju instytucji. Jest w takiej sytuacji łatwiej rozpocząć oraz rozwijać swoją działalność. Istnieje całkiem sporo różnych funduszy, z tego powodu warto zapoznać choćby z niektórymi możliwościami, jakie istnieją na naszym rynku, aby móc aplikować o potrzebne środki.

gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najbardziej popularnych funduszy jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki, który wspiera samozatrudnienie. W tym wypadku dofinansowanie na rozwój firmy dzieje się przy pomocy wsparcia finansowego złożonych projektów np: oferta dofinansowania na rozwój firmy Prometeia. Tego typu projekty mogą tworzyć przedsiębiorstwa, różne firmy szkoleniowe, szkoły czy chociażby organizacje pozarządowe. Trzeba w tym celu wypełnić formularz, w którym zawrzemy nasz projekt i złożyć taki dokument w odpowiedniej instytucji. Czeka nas jeszcze test kwalifikacyjny jak również psychologiczny, a do tego rozmowa z doradcą. Po zakwalifikowaniu się trzeba przejść jeszcze szkolenie. Po otrzymaniu dotacji należy prowadzić taką działalność jeszcze przynajmniej rok.

Kolejnym dobrym pomysłem na dofinansowanie może okazać się pomoc z urzędu pracy. Wysokość takiej dotacji to w najwyższym możliwym pułapie sześć średnich wynagrodzeń. Do otrzymania takiego wsparcia konieczne jest zarejestrowanie jako osoba bezrobotna. Przyszła działalność powinna być związana z obszarem podlegającym pod ten konkretny urząd.

Chcemy Cię zachęcić do kolejnej pasjonującej witryny – kontynuuj oglądanie (www.waliduda.pl/) bez ograniczeń, żeby mieć możliwość zapoznania się z innymi wpisami na podany temat.

Trzeba złożyć wniosek wraz z biznesplanem i brać udział w odpowiednich kursach prowadzonych przez urząd pracy. Ważną informacją jest to, iż otrzymane środki należy zużyć w ciągu miesiąca od ich otrzymania

firma

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

.

Dofinansowanie unijne dla firm można dostać również za sprawą różnych funduszy – zobacz: dotacje unijne Prometeia. Jednym z nich jest Europejski Fundusz Społeczny, który wspiera wszelkie działania prowadzące to stworzenia nowych miejsc pracy. Spory nacisk kładzie się tu również na polepszenie konkurencyjności na rynku naszym rodzimym jak i tym europejskim. Kolejnym przykładem może być Fundusz Rozwoju Regionalnego, jaki pomaga w promowaniu spójności na poziomie gospodarczym oraz społecznym na terenie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o maksymalne zmniejszenie nierówności pomiędzy regionami. Mowa tu o wsparciu finansowym dla tworzenia większej ilości miejsc pracy, jak również na poprawianie infrastruktury finansowej czy technicznej w regionach. To jedynie cząstka ze sporej ilości propozycji oraz możliwości dofinansowania, dlatego należy zainteresować się tym tematem, aby uzyskać pomoc już na samym początku.