Jakie preparaty i akcesoria są konieczne, aby prawidłowo zatroszczyć się o sierść naszego pupila?


Zadbanego kota można bardzo łatwo poznać nie tylko po uroczym mruczeniu, lecz także po zadbanej, ślicznie prezentującej się i błyszczącej sierści. Trzeba zatem troszczyć się o nią tak, by prezentowała się jak najlepiej i była prawdziwym odzwierciedleniem dobrego stanu zdrowia naszego czworonoga – Kotek niewątpliwie to doceni! Jakie preparaty i akcesoria stosować, by nadać sierści naszego zwierzaka piękny wygląd?

pasja fotografa

Autor: Jackie.lck
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym narzędziem jest odpowiedni furminator dla kotów długowłosych. Może nam on służyć do tego, by usunąć z sierści pupila martwe włosy, a także najróżniejsze drobiazgi, które się w nią wplątały – trawę, liście, drobne gałązki i nie tylko. Dlaczego furminator dla kota jest lepszy niż zwykła szczotka? Przede wszystkim wyczesuje on nie tylko już martwe włosy, lecz także te, które są już osłabione i w krótkim czasie z pewnością wypadną. Dzięki temu możemy być pewni, że sierść kociaka będzie wyglądać ładnie przez dłuższy czas, a nie tylko przez kilka dni.

Ważne jest także to, aby usunąć z sierści naszego pupila insekty, które mogłyby osłabiać włosowe komórki – chodzi tutaj przede wszystkim o pchły. Skuteczne preparaty na pchły stanowią w tym momencie najlepszy wybór.

Odpchlenie jest także korzystne dla całościowego samopoczucia i zdrowia zwierzaka – częste ugryzienia mogą być męczące i bolesne.

Ciekawisz się owym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej karma sucha dla kota o tym punkcie w kolejnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Warto więc zainwestować w wysokiej jakości kropelki na pchły dla kota i aplikować je zwierzakowi w równych odstępach czasu – w celach profilaktycznych.