Jakie elementy może zawierać musli dla koni oraz z jakiego powodu warto nim karmić naszego rumaka?


Jeśli uważasz, że aktualnie konie wciąż karmione są wyłącznie przy pomocy typowego siana, to chyba czas na to, żeby zaktualizować posiadane przez swoją osobę wiadomości.

Kotek

Autor: Rain Man
Źródło: http://www.flickr.com
Czy nie korzystniej mogłoby być karmić te wspaniałe zwierzęta przy pomocy o wiele lepszej i bardziej zbilansowanej karmy?
Dla przykładu nawet trochę podobnej do takiej, jaką my powinniśmy jeść na śniadanie? Naturalnie skład takiego pożywienia byłby inny niż dla człowieka, lecz wciąż zapewniałby wszystko to, co byłoby dla konia najlepsze. Znakomitym przykładem tego typu żywności jest musli dla koni, jakie posiada między innymi siano z lucerny, płatki jęczmienne oraz kukurydziane oraz gwarantujące doskonałe trawienie łupiny z pestek lnu. W takiej karmie nie występuje owies, lecz zamiast niego jest tam wysoka zawartość węglowodanów, która służy poprawie odporności podczas treningu.

Spodobał Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę obozy konne pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Posiada także wpływ na przybieranie na wadze. Natomiast lucerna mogłaby zaopatrzyć konie w niezwykle bezcenny oraz wysokowartościowy wapń.

Podobnie jak w wypadku musli dla ludzi, taka pasza dla koni również wymaga należytego dawkowania. W wypadku kucyków czy też koni młodych, wystarczy tylko od 100g do 250g musli, natomiast w wypadku koni rekreacyjnych dawkowanie powinno liczyć od 300 do 600 g dziennie. Znacznie większych porcji wymagają konie (szczegóły w serwisie https://www.nadwigrami.pl/) wyścigowe, gdyż w ich wypadku powinno to być aż 15 kilogramów musli dziennie.

Opisywane musli oferowane jest w opakowaniach o wielkości dwudziestu kilogramów oraz posiada ponadto niacynę A, D3, E i biotynę, cynk czy też selen i miedź. Żywność ta stanowi zatem idealne źródło koniecznych do poprawnego funkcjonowania naszego wierzchowca witamin oraz różnych elementów mineralnych.