Jakie cechy charakterystyczne mają start-upy, w jaki sposób można pozyskać pieniądze na finansowanie takiej działalności.


Hasło start-up od jakiegoś czasu jest niezwykle modne w środowiskach biznesowych. Generalnie tym mianem można określić nowo otwierane przedsiębiorstwa, głównie obejmujące branżę najnowszych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, które się budowało czasami długimi latami, internetowa branża funkcjonuje dużo szybciej. Jeżeli produkt będzie dobry, to w ciągu kilku miesięcy stać się może światowych hitem, zarabiając przy okazji miliony dolarów, tak naprawdę wszystkie największe firmy z branży powstawały właśnie w ten sposób. Lecz dla sporej ilości młodych firm, które mają jakiś pomysł i umiejących zmienić go w gotowy projekt problemem nie do pokonania może się okazać finansowanie. Jeżeli wszystko odbywa się w fazie projektowania i testowania, to jeszcze będą sobie jeszcze dawać radę, jednak do wprowadzenia rozwiązania do sprzedaży i wypromowania go przeważnie będą potrzebne pieniądze, jakich zwyczajnie brakuje. I albo taki pomysł po prostu upadnie i wędruje do kosza, albo firmie uda się zdobyć odpowiedni zastrzyk gotówki i odniesie sukces.

firma - perspektywa

Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
firma - malowidło

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie będzie znalezienie inwestora, jaki w zamian za określony udział da pieniądze potrzebne do realizacji biznesowych planów – dowiedz się więcej: . W ostatnim czasie bardzo popularne jest określenie Aniołów Biznesu, to znaczy osób, jakie inwestują swoje środki w nowo otwierane, obiecujące przedsięwzięcia. Oczywiście nie robią tego charytatywnie i za darmo, ale z myślą o swoich zyskach. Jeśli firma, w którą zdecydowali się zainwestować osiągnie sukces, to pozbywają się swoich udziałów zarabiając na tym całkiem sporo. Oczywiście zawsze będzie też niebezpieczeństwo tego, że zainwestowane środki się nie zwrócą, bo start-up zbankrutuje lub nie uda mu się przebić z produktem na rynku, lecz tego typu ryzyko inwestycyjne każdy z aniołów bierze pod uwagę.

Na podobnej zasadzie działają startup venture capital, które są po prostu funduszami które inwestują w obiecujące, młode firmy (startup venture capital).http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-podatkowe/ (serwis)Kolejnym sposobem na zdobycie kapitału są także różne konkursy, jakich obecnie jest naprawdę sporo.