Jaką rolę pełni pies w naszym życiu, najważniejsze wyposażenie, jakie należy zakupić przy trzymaniu go w mieszkaniu.


Od dawna jest powszechnie znane takie przysłowie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Rzeczywiście jest w tym sporo racji, lecz jeśli już będzie się chciało mieć takiego zwierzaka, to trzeba pamiętać o tym, że jest to żywe stworzenie i potrzebuje dużo codziennej opieki.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety niekiedy można spotkać ludzi, którzy chcąc mieć w domu nową rzecz do zabawy kupują małego szczeniaka, ale bardzo szybko są nim znudzeni i w końcowym efekcie ląduje on albo na ulicy, albo gdzieś w schronisku. Na szczęście zdecydowana większość właścicieli tych czworonogów jest w pełni świadoma swojego wyboru i po prostu troszczy się o zwierzę tak jak należy. Jeśli chodzi o samą opiekę, to różnie może z tym być, bardzo dużo będzie zależało od rasy. Są psy, jakie wymagają kilku godzin spacerów każdego dnia i takie, którym wystarczy króciutki spacer. Są takie rasy, przy pielęgnacji których trzeba się sporo namęczyć i takie, które w zasadzie wymagać będzie tylko raz na pewien kąpieli. Dlatego też wybierając psa warto mieć to na uwadze i uwzględnić swoje możliwości, które będzie się miało w tym zakresie.

Podczas zakupu szczeniaka ważną rzeczą jest skompletowanie całościowej wyprawki dla niego. Psy nie są wymagającym stworzeniami pod tym względem, ale parę rzeczy jest naprawdę koniecznych. Z pewnością można do nich zaliczyć miskę, z której nasz pupil będzie pił wodę i zjadał posiłki. Miska powinna być dostosowana do wielkości zwierzęcia, a także posiadać dobre podgumowanie spodu. Przyda się również wygodne posłanie, na którym pies będzie mógł się wygodnie przespać.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Posłanie powinno być przede wszystkim wygodne w utrzymaniu czystości i całkowicie bezpieczne dla zwierzęcia, należy szczególnie unikać wikliny, która co prawda ładnie wygląda, ale psy uwielbiają jej gryzienie. W związku tym że pies psie przysmaki wymagał będzie codziennego spaceru, to trzeba się do tego także przygotować. Z pewnością będą do tego potrzebne smycze dla psa, obroże, a przy groźniejszych rasach również kagańce które będą chronić przed ugryzieniem.