Jak zdobyć odszkodowanie wypadkowe


Codzienne życie i chodzenie do pracy w Wielkiej Brytanii to dla części Polaków współczesna rzeczywistość. Jak sobie radzić, żyjąc z dala od kraju? Jak utrzymać rodzinę?

Współczesna emigracja, to w głównej mierze emigracja zarobkowa. Wyobrażenie o poziomie życia w kraju i w Wielkiej Brytanii jest miażdżące przy porównaniu jednego z drugim. Stale słyszymy, jak wiele można dostać pomocy od rządu, o ile prościej się godnie żyje za granicą, jeżeli tylko się ma pracę. Jak to się ma do rzeczywistości? Czy naprawdę pracując i biorąc jednocześnie zasiłki, łatwiej jest sprostać trudom życia codziennego?

Najpopularniejszą, i najgłośniejszą ostatnio formą zasiłku, z której czerpią korzyści polskie rodziny, jest Child Benefit, czyli dodatek finansowy na dziecko. Benefity w UK mają w założeniu pomóc rodzinom żyjącym z mniejszych pieniędzy. Aplikować o taki zasiłek (zobacz kuroniówka 2020) ma prawo każdy obywatel Unii Europejskiej, pracujący na terenie Wielkiej Brytanii, lub prowadzi tam firmę, i odprowadza składki na ubezpieczenie społeczne; zasiłek też można dostać, jeśli aktywnie poszukuje się pracy na terenie Wielkiej Brytanii, lub jeśli się na miejscu studiuje. Trzeba jednak spełnić następujące wymagania: mieć pieniądze, które pozwolą nam utrzymać się bez korzystania z benefitów, musimy również posiadać wykupione ubezpieczenie zdrowotne (google+ – niezwykle przydatny serwis).

Pieniądze możemy otrzymywać, jeśli dziecko mieszka z nami, lub gdy przebywa ono poza granicami, pod czyjąś opieką. racie (zobacz link tu…) musimy przeznaczyć na utrzymywanie dziecka, zakup ubrań, jedzenia, przyborów szkolnych, ale też prezentów świątecznych czy urodzinowych, a nawet kieszonkowe.

Jeżeli mamy legalną pracę, płacimy składki, a przydarzy nam się w pracy wypadek, możemy również dostać za to rekompensatę. Odszkodowania możemy otrzymać, jeśli np. mieliśmy wypadek samochodowy. Duża część firm, które zajmują się walką o nasze odszkodowania gwarantuje nam, że nie będziemy ponosić jakichkolwiek kosztów w przypadku, gdy odszkodowania nie dostaniemy. Na ogół wystarczy jedna wizyta, zebranie kluczowych informacji i złożenie kilku podpisów. Możemy uzyskać od nich samochód zastępczy, pomogą nam zreperować uszkodzony pojazd, pomogą uzyskać należytą opiekę lekarską, jeżeli ponieśliśmy szkodę na zdrowiu. Jeśli nasze problemy zdrowotne wymagają leczenia z fizykoterapeutą, otrzymamy pomoc od polskiego specjalisty, za którego też nie będziemy płacić. Nie musimy niczym się martwić.