Jak założyć biznes w Niemczech?


Wysokie składki ZUS, podatki, ciągłe borykanie się z urzędniczymi patologiami. Wszystko to sprawia, że przedsiębiorczy Polacy czują się odstręczani od zakładania swych przedsiębiorstw.

Absolwenci, studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Coraz więcej osób stawia na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych państw, rzecz jasna bez wyjeżdżania z Polski. A czy tego rodzaju podatkowa emigracja miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Polacy mają prawo zakładać działalność w Niemczech na takich samych prawach co Niemcy już od maja 2011 roku. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, ażeby założyć spółkę GbR czy jednoosobową firmę – Gewerbe. Wystarczy, iż nasza jednostka będzie miała swą siedzibę w Niemczech. Uruchomienie „wirtualnego biura” w Niemczech nie stanowi ambarasu, bo trudni się tym wiele firm.
umowa

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

Uruchomienie działalności na terytorium Niemiec łączy się z mniejszymi obowiązkami, przede wszystkim w materii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie istnieje obowiązek ich płacenia. Niemiecką emeryturę można otrzymać wtedy, kiedy jest się zatrudnionym o umowę o pracę. Zaś każdy biznesmen prowadzący działalność jednoosobową musi płacić składkę zdrowotnego ubezpieczenia, które jest znacząco większe aniżeli w naszym kraju. Zależne jest od wielkości pozyskiwanych dochodów i wynosi około 300-350 euro co miesiąc przy przeciętnych zarobkach.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany wpis, kliknij ten link – niewątpliwie też warto zobaczyć również (https://inito.pl/uslugi-ksiegowe/) następny dający do myślenia post.

Otwarcie najprostszej formy działalności , zatem Gewerbe, powinno zająć nie więcej aniżeli parę godzin.

Rejestrujemy się w stosownym urzędzie, jaki wydaje nam poświadczenie o prowadzeniu Przedsiębiorstwa. Koszt zarejestrowania firmy wynosi 30-60 euro jak też zależy od ustaleń landu.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź (https://notariuszpp.pl/malzenska-umowa-majatkowa-wroclaw) do opisywanego problemu i kliknij w odnośnik mieszczący się tu.

Później pozostaje nam udać się do urzędu podatkowego w celu uzyskania numeru podatkowego.