Jak wyszukać solidną firmę windykacyjną?


Firmy windykacyjne zajmują się ściąganiem różnego rodzaju należności. Z ich usług korzysta wiele firm, które mają problem z odzyskaniem gotówki. Jak znaleźć windykatorów, którzy szybko i dobrze zrealizują swoje zadanie?

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na skalę usług

nasze pieniądze a firmy windykacyjne

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com

, jakie posiadają w swojej ofercie, gdyż może wyjść na jaw, iż nie prowadzą działań, których szukamy. Niektórzy chcą poznać majątek dłużników, innych ciekawi windykacja w terenie czy nawet dyskretne usługi detektywistyczne. Jeżeli zasięg usług jest dla nas odpowiednia, powinniśmy skrzętnie zaznajomić się z cennikiem, jaki ustaliła dana firma windykacyjna. Jak można opłacać tego typu usługi?

Wśród dostępnych możliwości mieści się opłata godzinowa, prowizja od pozyskanych długów albo konkretnie ustalone opłaty za dane działania. Z reguły to klient postanawia o sposobach płatności. Nie można kierować się jedynie korzystnymi cenami, gdyż dużo istotniejsza jest efektywność firm windykacyjnych. Tutaj rodzi się kolejna kwestia, a więc doświadczenie firmy oraz referencje wcześniejszych klientów. Im dłuższy staż, tym pokaźniejsza wiedza odnośnie najlepszych sposobów odzyskiwania długów, mniejsza liczba robionych błędów oraz kategoryczna przewaga sukcesów nad niepowodzeniami. Z tej racji należy sprawdzić opinie odnośnie interesującej nas firmy bądź zapytać o referencje byłych klientów. Taka wiedza pozwoli poznać nie tylko dobre, lecz i słabe strony windykatorów. Istotną kwestią są także metody postępowania, jakie stosuje śląska spółka windykacyjna. Zanim podejmiemy współpracę warto dowiedzieć się, co zachodzi w przypadku niemożności odzyskania długu albo jakie mamy prawa do złożenia reklamacji. Dodatkowo firma windykacyjna musi działać zgodnie z prawem. Nie może lekceważyć przepisów prawnych ani ich łamać, zatem nie wchodzi w grę m.in. naruszanie czyichś dóbr osobistych. Windykatorzy poza przepisami prawa powinni też przestrzegać zasad etycznych i nie posuwać się do karalnych czynów i niecywilizowanych metod działania.

Biorąc pod uwagę przedstawione czynniki, nie powinniśmy mieć problemu z zatrudnieniem odpowiedniej firmy windykacyjnej. Jeśli będziemy usatysfakcjonowani z wynajętych osób, możemy śmiało polecić je znajomym czy osobom poszukującym takich usług więcej pod adresem .