Jak wygląda aktualnie rynek artykułów wyposażenia wnętrz, w jakich miejscach można kupić praktyczne produkty tego typu


W każdej niemal galerii handlowej można znaleźć sklepy z wyposażeniem wnętrz oraz z dekoracyjnymi artykułami. Na półkach piętrzą się stosy eleganckiej porcelany, ozdabianej ręką co znamienitszych projektantów tego typu artykułów.

Ogromna ilość kolorów i wzorów oraz różnorodne style, od klasycznego zdobionego ornamentami, przez piękny nowoczesny z motywami maków albo tulipanów, a na surowych, nowoczesnych bez żadnego zdobienia skończywszy. Tuz obok będzie się znajdować półka z garnkami znakomitych światowych marek. Są całe kolekcje garczków stalowych, kamiennych czy aluminiowych lecz pokrytych odpowiednią powłoką.

Bardziej zamożni mogą kupić komplet garnków tytanowych za okrągłe tysiące. Wszystko utrzymane w nowoczesnym wzornictwie i dostosowane kolorystycznie do każdego gustu. Jako dodatek można przeglądnąć propozycję sztućców znanej przed wojną firmy oraz współczesnej konkurencji. Jednak żadne z kompletów nie mają nic wspólnego z siermiężnymi widelcami stanu wojennego. Nowoczesne linie, idealnie gładkie i równiutkie krawędzie, lśniące powierzchnie bardzo dobrze będą się komponować z pozostałymi produktami w danym sklepie.

garnki

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak znajdą się klienci którzy wciąż szukają kolorowych dodatków z niedrogiego plastiku, bo do takich się przyzwyczaili i na takie mają możliwość. Problem w tym, że sklepy gospodarstwa domowego zniknęły z ulic, ustępując pola nowoczesnym salonom, w których ciężko szukać gumowej podkładki nierdzewne na stół albo serwetnika z czerwonego plastiku (pełen asortyment). Odeszły w zapomnienie solidne kolorowo emaliowane garnki Olkusz i patelnie metalowe, na jakich przygotowanie czegokolwiek bez dużej ilości tłuszczu nie było możliwe – Garnki Olkusz Cepeliowskie dodatki pod postacią łyżek z drewna zastąpiły silikonowe sztućce.

Tradycyjny czajnik z piszczałką wyparły bezprzewodowe czajniki. Nawet klasyczne, stare tarki pozastępowane zostały wszechobecnymi maszynkami do cięcia i siekania na dziesiątki sposobów. Niby praktyczne i ładne są te nowoczesne gadżety, lecz ich ceny odstraszają, dlatego w wielu domach nadal panują poczciwe tradycyjne plastiki.