Jak właściwie płacimy aktualnie? Z pewnością całkiem inaczej niż kiedyś, chociaż tradycja także pozostała


Jakby ktoś Ciebie spytał, z czego częściej korzystasz: z gotówki czy karty płatniczej, jaka byłaby Twoja odpowiedź? W ostatnich latach bowiem metody płatności ulegają zmianie, tak więc coraz więcej ludzi korzysta z nowoczesnych metod, aby za coś zapłacić. Kiedyś jedynym sposobem była gotówka, ten czas już jednak się skończył. Aktualnie, czy to w czasie zwykłych zakupów czy zakupów internetowych mamy możliwość płacenia normalnie, lecz także kartą. To niezwykle wygodne, ale i sprawdzone.

karty

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba nosić ze sobą grubego pliku banknotów, całe szczęście, iż przeminęły te czasy. Nie dość, iż było to niezbyt komfortowe, to dodatkowo dość ryzykowne. Przecież w razie napadu traciliśmy wszystko, co mieliśmy przy sobie.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://lubin-adwokat.pl/) podobne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością również Cię zaciekawią.

W sumie mogliśmy liczyć nadorwanie bandytów, lecz sporo takich spraw kończy się niestety niezbyt dobrym finałem. Łatwo też było zgubić portfel, a wtedy mogliśmy liczyć na dobre serce znalazcy.

Być może ktoś nam zwrócił nasz portfel i pieniądze, z czego się bardzo cieszyliśmy, lecz ile razy mieliśmy sytuację odwrotną, iż nie dość, iż ktoś nie zwrócił pieniędzy, to jeszcze nawet nie oddał nam dokumentów. W dzisiejszych czasach także z łatwością można zgubić portfel, czym narazimy się na problemy, jednocześnie jeśli mamy płatniczą kartę, to możemy mieć pewność, że nasze finanse są bezpieczne. Aby jednakże tak się właśnie stało

karta

Źródło: http://pixabay.com/

musimy zaraz po zorientowaniu się, że zgubiliśmy portfel z kartą zgłosić to do naszego banku. Zastrzeżenie karty w takim momencie to zapewnienie, iż nikt nie będzie bezkarnie korzystał z naszych oszczędności.

Ponadto, korzystamy z wielu różnorodnych kart zbliżeniowych, jak na przykład karty rfid – zobacz tutaj. Jest to skrót od wyrażenia radio frequency identification i jest to system oparty o fale radiowe różnorodnej częstotliwości. Ażeby przeczytać zapis danych konieczne są specjalne układy elektroniczne. Są one najczęściej wbudowane właśnie w karty plastikowe. tego typu karty zbliżeniowe wykorzystać możemy w systemach kontroli dostępu czy rejestracji okresu pracy. Istnieje również wiele innych zastosowań przeróżnych kart zbliżeniowych. Łączy je w sumie to, że są w stanie ułatwić nam życie, i to na paru poziomach. Pomagają w funkcjonowaniu firmom, jak i normalnym obywatelom.

Zobacz również: