Jak to wygląda sytuacja z tą nauką języków obcych?


W czasie socjalizmu nikt (poza paroma wyjątkami) nie posługiwał się angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Rosyjski był w każdym miejscu: w uczelniach wyższych, w szkole, nie było innej opcji, obowiązkiem było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad kontrolował uważnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, tak więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Tego typu stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Nauka języka włoskiego

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, zmiany, zmiany, implozja ustroju komunistycznego i nastanie niekontrolowanego kapitalizmu. W szkołach na fali wyzwolenia od ZSRR i języka rosyjskiego zaczęto odchodzić od znienawidzonego języka rosyjskiego, zamiast tego zaczęto wdrażać inne, tym razem zachodnie języki. Obok angielskiego najbardziej popularnymi nowymi językami stały się język niemiecki i język francuski, ale także bardzo piękny język włoski. Coraz większą popularnością cieszą się więc też szkoły języka włoskiego jak np. .

Dzisiaj najważniejszy jest angielski, wykładany jest w każdym miejscu, w wielu szkołach obowiązkowy jest także drugi język. W największe ilości przypadków wybierany jest język niemiecki. To raczej zrozumiałe, Niemcy to nasz sąsiad, z którym mamy najintensywniejszą wymianę gospodarczą. Rzadziej wybierany jest francuski, a jednocześnie wraca moda na – ten znienawidzony po okresie komunizmu – język rosyjski.Dzisiaj jeśli zapytać młodych ludzi, jaki język znają – pojawi się chóralna deklaracja: „wiadomo, angielski!”. Jeśli natomiast to samo pytanie wystosować do trochę starszych ludzi to, jak bez trudu zgadnąć, znakomita większość wskaże na język rosyjski.

Oczywiście, uczymy się języków, które w danym okresie są nam przydatne, ale patrząc na tendencje to już wkrótce coraz więcej młodych osób będzie posługiwała się też językiem rosyjskim.

Jednocześnie, obecnie także istnieje dość ciekawy trend, uczenia się obcych języków dla samego ich brzmienia, z czystej pasji.

Ten materiał jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak to, przejrzyj również podobne strony www (http://www.traple.pl/obszary-prawa/informacja-publiczna-otwarte-dane-i-ochrona-tajemnic/), które posiadają dane na opisywany wątek.

Tak jest z pewnością z językiem włoskim. Widać to w wielu miejscach, nie tylko w stolicy, gdzie włoski w Warszawie jest obecny w wielu szkołach językowych (propozycja na ). Kultura włoska, pogoda, piękne tereny, to wszystko pociąga nas bardzo, to również sprawia, że chcemy uczyć się tego cudownego języka.