Jak składać PIT? Który jest dla nas? Czy powinniśmy składać PIT 36 a może 37? Od jakich kwestii to zależy?


Już powoli należy przygotowywać się rozliczenia deklaracji podatkowej. Jak co roku będziemy myśleć, jak to zrobić i jakiego rodzaju Druk dopasować. Dość często jednakże wybieramy PIT 36 lub PIT 37.

Jakie mają różnicę, dla kogo jest konkretny PIT?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT-36 muszą składać wszyscy, którzy w roku poprzednim mieli jakiekolwiek dochody opodatkowane na zasadach skali podatkowej, tj.18-32%, uzyskiwali takie dochody, lecz bez pośrednictwa płatnika. Duża liczba osób próbuje wypełniać druki standardowe, zamiast przeprowadzić to prościej, a chodzi o to, że jak PIT 36 online to najlepsza opcja.https://www.eena.pl/praca-holandia-magazyny.html eena.plMówiąc bardziej prosto, musieli w okresie roku samodzielnie policzyć zaliczki na podatek lub wartość podatku od zapłaty.
Z innej strony jak każda sprawa była rozliczana przez płatnika to złożą oni kolejny z wymienionych, co oznacza PIT-37. Jeśli tak właśnie się stanie, to podobnie jak w poprzedniej sytuacji lepiej korzystać z nowoczesnego sposobu na wypełnienie deklaracji podatkowej, czyli jak PIT 37 online to z pewnością najlepszy sposób, by tak to zrobić. Na koniec powinniśmy wspomnieć także o kilku informacjach dodatkowych, które niektórym mogą umknąć.

Masz chęć przeczytać większą ilość analogicznych wiadomości? Jeśli tak, to zobacz to unikalne źródło (http://traple.pl/o-nas/), ponieważ również Cię zapewne zainteresuje.

Jak chodzi o PIT-36 to odnosi się to do osób, które mają pozarolniczą działalność gospodarczą.

Natomiast PIT-37 odnosi się do przychodów zyskiwanych i rozliczanych za pośrednictwem płatników.

To standardowa deklaracja, którą składają pracownicy, zleceniobiorcy, jak i pozostałe osoby, za których zaliczki na podatek wylicza płatnik. Dobrze mieć to na uwadze, by przypadkiem nie zrobić bezsensownego błędu, jaki może sprawić, iż będziemy mieli problemy.