Jak rozpocząć pracę w marketingu i jakie należy posiadać cechy?


Jeśli szukasz ciekawej oraz bardzo stabilnej pracy, możesz wziąć pod uwagę zawodową drogę w branży reklamowej. Jest to doskonała droga dla ludzi otwartych, ciekawych świata i wykazujących inicjatywę.

widok - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

szkolenie

Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com
W tego typu działalności pracują graficy czy webmasterzy. Jeżeli twierdzisz, że nie tylko odnalazłbyś się w takiej dziedzinie, ale również mógłbyś wiele od siebie pokazać, należałoby znaleźć propozycje choćby w jakiejś lokalnej agencji marketingowej.
Jeżeli już na studiach interesował Cię marketing i szukałeś praktyk w takiej agencji, z pewnością będzie to posiadało właściwy wpływ podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Aby zwiększyć nadzieje, że się ona odbędzie, wyślij swą ofertę do jak największej ilości firm, do których kontakty odnajdziesz lub na serwisach z ogłoszeniami, bądź na stronach różnych agencji. Możesz również powiększyć swą wiedzę poprzez oglądanie reklam czy też zapisanie się na specjalistyczne warsztaty dotyczące procedur używanych w reklamie. Należałoby również (sprawdź informacje) popracować nad swymi umiejętnościami z przedziału asertywności, komunikacji z ludźmi czy też pertraktacji w interesach. Gdy już dostaniesz pracę w miejscu takim jak agencja reklamowa, najprawdopodobniej będzie ona dotyczyć Projektów o mniej widocznym znaczeniu dla agencji. Nie należy jednak tracić nadziei – wielu ludzi rozpoczyna karierę od najniższego stanowiska.
termin

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest to, aby wykazywać się inicjatywą, z tego też powodu zależnie od działu, w którym chciałbyś pracować, możesz przygotować projekt grafiki serwisu Internetowego i motyw przewodni kampanii.

Jeśli chciałbyś funkcjonować jako copywriter, możesz napisać kilka artykułów, które zaprezentują w jakim stopniu znasz reguły ortografii. Pokażą one również skalę Twej wiedzy oraz kreatywność.