Jak rozliczać podatek, prędko i efektywnie?


Raz w roku, dużo ludzi posiadających pracę zawodową w Polsce, musi zdać relację z dochodu. Zazwyczaj nie jest to zbyt skomplikowane – przeważnie rozliczenie pit opiera się o pojedynczy dochód. Lecz niektórzy posiadają sporo źródeł zarobku, które powinni opodatkować, jest to działanie tak bardzo zaawansowane, że z ratunkiem może przyjść tylko fachowiec lub portal podatkowy. Która z tych metod jest skuteczniejsza?

rozliczenia online

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadamy własną działalność gospodarczą, z pewnością zatrudniamy osobę, która zajmuje się naszą rachunkowością, bowiem samemu trudno się połapać we wszelkich niuansach. Posiadanie swojej korporacji wiąże się z nieustanną kontrolą swojej sytuacji finansowej, a z nastaniem nowego roku, musimy zadeklarować każde swoje dochody, w przeciwnym wypadku czeka nas duża kara. W takim wypadku, rozliczenie pit należy polecić księgowej, skoro i tak już ją zatrudniamy – zobacz na Zapewne zna się ona na wszystkich księgach lepiej niż my, będzie wiedzieć które papiery gdzie złożyć w odpowiednim terminie. Poza tym, będziemy mieli gwarancję, że osoba wykwalifikowana się tym para, unikniemy przez to zaniedbań. Z kolei jeżeli jesteśmy personami zatrudnionymi u kogoś, najlepszą alternatywą będzie portal podatkowy. Gdyż nawet jeżeli mamy kilka źródeł dochodów, rozliczenie pit nie powinno być za bardzo skomplikowane. Musimy jedynie podążać za wytycznymi krok za krokiem, aby nie przeoczyć któregoś z obowiązkowych pól. Pamiętajmy, aby zanotować każdego otrzymanego pita, gdyż jeżeli zapomnimy, w przypadku kontroli czekają nas wysokie kary, także jeśli nie nastąpiło to z naszej winy. W sieci online znajdziemy wiele miejsc, w których możemy złożyć swoje deklaracje, przeważnie są one darmowe. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy osobiście wybrać fundacje, której oddamy nasz 1% podatku, trzeba być szczególnie wyczulonym. Bowiem sporo programów narzuca nam wybór z góry, którego nie jesteśmy w mocy zmienić.

Nawet jeżeli używamy programu online, pamiętajmy aby wydrukować i wysłać naszą deklaracje pocztą.https://www.copyekspert.pl/kategorie/kopiarki-nowe,1 (www.copyekspert.pl)Gdyż wyłącznie państwowy portal podatkowy pozwala zrobić nam to internetowo. Aby jego użyć, musimy posiadać elektroniczny znak. Rozliczenie pit nie jest za bardzo trudną działalnością, przynajmniej dla person, które zatrudniane są przez innych przedsiębiorców. Inaczej sytuacja ma się w odniesieniu do osób, prowadzących własną firmę handlową. Wtedy przydatna może się okazać księgowa, która będzie umiała okiełznać nasze rachunki. W normalnej sytuacji, portal podatkowy powinien być wystarczający.