Jak przygotować się na polowanie? O jakich rzeczach należy wiedzieć? Jakie zasady musi mieć dobry myśliwy?


Łowiectwo to cała masa zaplanowanych i skoordynowanych czynności, jakie mają na celu bardzo racjonalne zarządzanie zwierzyną. Odnosi się to do reguł ekonomii, lecz także zgodnie z założeniami ochrony natury i gospodarką rolną i leśną. Współczesne łowiectwo jest definiowane w szerszym kontekście, bo określa się je jako gospodarka łowiecka.

jeleń

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Do jej pojęć możemy zaliczyć hodowlę oraz chronienie zwierząt, a także pozyskiwanie jej w drodze polowań oraz odłowów. Z pojęciem łowiectwa bardzo związane jest myślistwo. Czasem te dwa pojęcia są stosowane zamiennie. Żeby we właściwy sposób przygotować się do polowania należy posiadać odpowiednie wyposażenie, jakie zapewniają fachowe sklepy.

Jeżeli czujesz, że powyższa porada może być Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony poniżej (https://www.klubtanca.pl/) post bez wątpienia Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz.

Znajdziemy więc tam przykładowo bronie myśliwskie albo spodnie myśliwskie. Łowiectwo w obecnym kształcie nie ma zbyt długiej historii, ale historie “łowów”, czyli polowań, sięgają epoki ludzi pierwotnych. Łowy były jednymi z podstawowych czynności pierwotnych ludzi i to przez wiele tysiącleci.

Nie było w tamtych czasach tego typu pojęć jak “własność”, dlatego też zwierzyna nie należała do nikogo. Polowania były głównym źródłem utrzymania i przeżycia tamtejszej ludności, ponieważ oprócz pożywienia można było w ten sposób pozyskać skóry na odzież czy poroże na najprostsze, ale przydatne narzędzia. Na przestrzeni wieków zaszło sporo zmian, a z powodu trzebienia puszcz czy rozwoju rolnictwa, polowania przestały był głównym zajęciem ludzi. Stały się po prostu świetne do wykazania własnej siły, zręczności czy męstwa w bezpośrednich pojedynkach z dziką zwierzyną. Poczynając więc od mniej więcej 10 wieku łowy zaczęły być przywilejem ludzi z bogatych rodów, czyli cesarzy, królów czy duchowieństwa.

myśliwi konno

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj wszyscy możemy polować, rzecz jasna należy z pewnością przestrzegać wszelkich zasad. Osoba, która się do nich nie stosuje zwana jest kłusownikiem i jest to po prostu zwyczajny szkodnik, jaki działa na szkodę przyrody. Aby być gotowym na takie polowanie należy zaopatrzyć się w dobrym punkcie we wszystkie potrzebne akcesoria, przykładowo kurtki myśliwskie.