Jak należycie zatroszczyć się o naszego czworonożnego przyjaciela?


Tez, jakie dotyczą żywienia kotów jest najprawdopodobniej tyle, co właścicieli tychże zwierząt oraz weterynarzy, nieraz naukowcy nie do końca są zgodni, który rodzaj karmienia jest perfekcyjny. Zwierzęta, tak jak i ludzie odbiegają od siebie, a mają różne możliwości finansowe, w związku z tym zawsze należy dobrać dietę, która stanie się perfekcyjna dla naszego czworonożnego przyjaciela, a jednocześnie nas nie zrujnuje.

Sporo osób powtarza, że pożywienie w formie karmy gotowej jest kosztowne. Nie jest to do końca prawdą, gdyż odpowiednio zbilansowany posiłek będzie w większym stopniu wydajny i starczy na więcej czasu.

kot w kojcu

Autor: Rocky Mountain Feline Rescu
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie ważne jest pamiętać o tym, by kot miał nieustanny dostęp do czystejoraz świeżej wody.

Ten aktualny tekst (http://www.sport-dog.pl/pl/p/teletakt-d-control-1600-dla-1-psa-zasieg-1600m./109) jest doprawdy ciekawy! Kliknij w widoczny link i sprawdź to osobiście. Każdy wpis będzie mile widziany.

Aby miał werwę podołać codziennym wyzwaniom postuluje również pełnej diety wspierającej jego zdrowie. W tej sytuacji istotne jest by karma (zobacz: najlepsza mokra karma dla kota) dla kotów była dobrze dobrana i zbilansowana. Koty spożywają minimum cztery raz na dzień, aczkolwiek da się dostrzec, że do swojej miski podchodzą kilkanaście razy. Potrzebują w swojej diecie specyficznych elementów mieszczących się wyłącznie tkankach zwierzęcych toteż mówi się, że koty to srodzy mięsożercy. To natomiast nie wyklucza podawania im substratów roślinnych. Wykorzystują pozytywnie skrobię roślinną jako źródło dynamiki. Istnieją dwa warianty pożywienia dla kotów: sucha oraz zwilgotniała karma dla kotów.

Trudno bezspornie orzec, który z tych pokarmów jest górujący dla naszego kumpla. Większość posiadaczy stosuje formę mieszaną, co przyzwyczaja kota do w podobny sposób mokrych jak i suchych pokarmów. Nabywając pożywienie jakim jest karma dla kotów należy uważnie czytać etykiety zamieszczone na odwrocie opakowania wyrobu. Dobra karma jest znacznie lepiej zaprezentowana, zawiera m.in. mączkę z kurczaka, kukurydzę jak również mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka, zdrowe aromaty, witaminy oraz mikroelementy.

Każdy posiadacz wybierając metodę karmienia swojego zwierzęcia powinien ją dobrać zarówno do gustu i potrzeb swojego kota jak i do prywatnych możliwości finansowych. Nie bez przyczyny mówi się w takim razie, iż karmienie zwierząt jest zadaniem nieco skomplikowanym.