Jak można odzyskać pieniądze od dłużnika?


Odebranie pieniędzy od dłużnika nie zawsze jest bezproblemowe. Jeśli zastanawiasz się nad tym jak odzyskać pieniądze od dłużnika to pożądane byłoby poznać się z kilkoma rozlicznymi sposobami na odzyskiwanie pieniędzy od dłużnika. Jednym z nich jest chociażby windykacja. Windykację stosuje się wówczas, podczas gdy mamy problem z pojednawczym odzyskaniem pieniędzy. Współcześnie usługi windykacyjne są proponowane przez różne firmy, które mają sprawne metody na odzyskiwanie długów, nieraz zapewniają one naprawdę wyśmienite efekty. Sprawę można też skierować do sądu, aczkolwiek jest to rozwiązanie, które stosuje się w wypadku, podczas gdy żadne inne sposoby nie przynoszą wyników.

umowa z dłużnikiem

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna zanim zdecydujemy się na windykację czy też inne sposoby odzyskiwania długów powinno się wcześniej spróbować załatwić sprawę pokojowo. Jedną z metod pojednawczego załatwienia sprawy jest wezwanie do zapłaty. Takie wezwanie przesyłamy listem poleconym z zaznaczeniem, że w przypadku nie oddania długu sprawę skierujemy do firmy, jaka zajmuje się odzyskiwaniem należności.

Realne, że w wypadku wezwania do zapłaty dłużnik raczy sprawę załatwić pokojowo. Jeśli dłużnik chce spłacić dług to wolno nawiązać z nim ugodę.

Zainteresowały Cię wiadomości zawarte w naszym artykule? Na pewno spodoba Ci się także dodatkowe czytanie. Nie czekaj zatem i wejdź do nowej strony.

Taka umowa ugody z dłużnikiem to stosowne rozwiązanie dla obu stron. Aczkolwiek aby taką ugodę spisać obie strony muszą uzewnętrznić chęć oraz dobrą wolę, jaka nieraz wiąże się z pewnymi ustępstwami, takimi jak przedłużenie czasu spłaty, rozłożenie długu na raty

ugoda z dłużnikiem

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com

czy też zrezygnowanie z którejś części zapłacenia długu.

Mimo wszystko rozwiązanie to jest bezsprzecznie niezwykle dobre i korzystne, jest o wiele mniej stresujące, nie trzeba również załatwiać tego przez sąd komornik sądowy ursynów bądź windykacje co w wielu przypadkach jest trochę problematyczne. By dojść do zawarcia ugody niewątpliwie obie strony muszą się ze sobą skontaktować i w drodze negocjacji określić treść takiej umowy. Jeżeli zastanawiasz się jak powinna wyglądać taka umowa pozasądowa to wiele wzorów ugody z dłużnikiem zdołasz odkryć w Necie, bezsprzecznie okażą się one dla Ciebie przydatnym przykładem.