Jak mądrze inwestować własne pieniądze, by pomnażać majątek osobisty?


Dobrą techniką pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w spółki akcyjne. Dobrze jest tylko poznać w jakiego typu spółki inwestować. Każdy bez wyjątku skuteczny inwestor ma niewątpliwie własny sprawdzony sposób doboru giełdowych spółek do portfela. Opłaca się poznać przynajmniej część ciekawych porad, by się kierując nimi mądrze zainwestować środki pieniężne.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba z tego powodu inwestować w firmę, która zarabia i nie ponosi strat. Bowiem kierunki na akcyjnej giełdzie szybko się nie zmieniają. Koniecznie trzeba zaopatrywać się w akcje spółek, które potrafią powiększać swoje dochody nawet w trakcie kryzysu. Doskonałym na to przykładem są akcje PGE oraz akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek wykazywała wzrostową tendencję nawet w czasie kryzysu gospodarczego. Jednakże jest niewiele tego typu giełdowych spółek, które umieją się rozwijać jak również zwiększać własne zyski nawet wtedy, gdy cała gospodarka światowa się boryka z kłopotami.

Dobrze jest omijać giełdowe spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wypowiedzenie-umowy-o-prace-za-porozumieniem-stron-wzor-z-omowieniem), wypłacające dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Niebywale często zdarza się, że zarząd spółki akcyjnej zwiększa wypłacaną dywidendę, ażeby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem się zaciąga nawet kredyt, ażeby sfinansować taką operację. Aktualnie polityka dywidendy w PGE zakłada wyłożenie na tego typu cel 50% skonsolidowanego zysku netto. Akcje PGE są z tego powodu dobrze zabezpieczone. W bardzo dobrym miejscu jest obecnie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów ma od paru dni kierunek wzrostowy – szczegółowe informacje.

Równie dobrze wyglądają akcje ENERGA – dowiedz się o akcjach Energii. Opłaca się jeszcze raz podkreślić, że nie warto kupować akcji w trendzie spadkowym w nadziei, że nurt się odwróci. Jednostkowy wyjątek od takiej reguły nie da rady pokryć strat z innych licznych pomyłek. Nie warto też

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

kupować tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie znaczy, że trzeba je zakupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie powinien stać się powodem zakupu. Często zdarza się, że tanie akcje mogą jeszcze bardziej stanieć. A te akcje z wysoką ceną są w stanie wyraźnie zdrożeć.

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w spółki akcyjne trzeba wystrzegać się firm bardzo zadłużonych. Bowiem tego typu spółki mogą wpaść w problemy finansowe.

Jeśli ten tekst wciągnął Cię kompletnie, to sprawdź również inny polecany artykuł, który niewątpliwie zawiera równie pasjonujące informacje.

Trzeba ponadto unikać spółek akcyjnych, które często wydają nowiuteńkie akcje. Czasem firma wypuszcza nowe akcje, by zdobyć nowiutkie pieniężne środki potrzebne na rozwój. Z każdą taką operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co bezspornie pociąga za sobą cenę akcji. Inwestowanie na giełdzie akcyjnej wymaga sporego zaangażowania jak też wiedzy.

Opłaca się więc uważnie czytać jakiekolwiek podpowiedzi i śledzić sytuację gospodarczą państwa jak też wybranej spółki akcyjnej. Tylko tak można wyraźnie pomnożyć własny majątek.