Jak dobrać odpowiednią paszę dopasowaną do potrzeb starszego konia? Zobacz, jakie mamy dla Ciebie wskazówki!


Odpowiednio dopasowana pasza dla konia praktycznie w każdym wieku bez wątpliwości jest bardzo ważna – zwłaszcza jest tak w wypadku koni starszych.

Wtedy organizm zwierzęcia zwykle nie jest już w stanie samodzielnie wytworzyć wszystkich składników potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania, zatem niezbędna jest właściwa suplementacja. Zobacz, jakie pasze najbardziej sprawdzą się w wypadku starszych zwierząt!
Po co starszemu zwierzęciu odpowiednia pasza?
W wypadku starszych koni w ich organizmie zachodzi mnóstwo niekorzystnych zmian – na przykład znacznie spowalnia się proces trawienia, możliwość trawienia wszystkich elementów pożywienia, a także zdolność do przyswojenia przez organizm wszystkich wartościowych składników zawartych w paszy. Jednocześnie u starszych koni obserwuje się na przykład zmniejszenie zdolności do rozkładania cukrów znajdujących się w paszy, co może doprowadzać do odłożenia się w przewodzie pokarmowym niekorzystnych substancji, które w efekcie mogą doprowadzić przykładowo do powstawania kolek u zwierzęcia.

Teraz prezentujemy powyższy post – jeśli jest on przydatny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule (http://zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106). Przekonaj się, może to także wyda Ci się ciekawe.

Odpowiednio dobrane pasze dla koni starszych na pewno będą w stanie zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom.

biznes

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Jaką paszę wybrać?
Pasze dla koni starszych zdecydowanie powinny zawierać w szczególności niewielką ilość skrobi, zatem nie ma ryzyka, że będzie się ona odkładała w organizmie konia.

Nie masz pewności odnośnie tego problemu? Po prostu sprawdź szczegóły co wziąć na spacer z psem opublikowane dokładnie tutaj. Wszystko jest dogłębnie wyjaśnione.

Jednocześnie pasze dla koni starszych zawierają dużo łatwo przyswajalnego białka, które znacząco wspomaga organizm konia w regeneracji na co dzień.

Konieczne są także różnego rodzaju mikro- i makroelementy, dzięki którym z pewnością koń będzie się czuł o wiele korzystniej w ostatnich chwilach swego życia.