Inwestycja w obligacje korporacyjne – plusy i minusy, formy zarobku


Obligacje przedsiębiorstw, zwane korporacyjnymi są to dobra pożyczane od różnych placówek czy osób fizycznych przez firmy. Obligacje te stwierdzają ilość tych dóbr. Posiadają one ustalaną stopę procentową. Emitent, to znaczy instytucja, która zyskuje pieniądze korzystając z obligacji, musi wypłacać wynagrodzenie podmiotowi, który jest posiadaczem obligacji. Stawka jest zależna od oprocentowania. Obligacje można także zabezpieczać, np. nieruchomościami.

Inwestycja w obligacje z dnia na dzień staje się coraz bardziej znana. Może ona pomóc w zarabianiu. W jaki sposób jednak to uczynić? Zyskuje się pieniądze dzięki oprocentowaniu, różnicy między sprzedażą a zakupem obligacji przedsiębiorstw. Odwrotnie do akcji koszty obligacji nie wahają się znacznie, co tym samym jest związane z możliwością mniejszych zarobków, aczkolwiek bardziej pewnymi.

Gotówka

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda przy inwestycji w akcje zarobki mogą być o wiele wyższe, jednak wszystko może skończyć się wielką stratą. Inwestycja (zobacz leasing samochodowy wrocław) w obligacje jest związana z większym spokojem i jest perfekcyjna dla osób, które nie potrzebują odczuwać za wiele adrenaliny. Należy wspomnieć, że tego typu pożyczka nie sprawia, że osoba, która jest właścicielem obligacji może w chociaż minimalnym stopniu decydować o naszej firmie. Nadal posiadamy całkowitą decyzyjność. Obligacje można również dopasować do potrzeb firmy. Ustalić wysokość oprocentowania lub czas wypłaty odsetek. Trzeba mieć świadomość, że tego typu inwestycja w obligacje jest dobra dla firm, które posiadają dość dobrą sytuację finansową. Może zdarzyć się również sytuacja, w której firma zbankrutuje przez to, że kapitały obce zwiększą swój udział. Jednak dobrze ulokowane obligacje przedsiębiorstw są idealną szansą na zwrócenie zainwestowanych pieniędzy oraz dodatkowo wysoki zysk. Źródło: . Reasumując jeśli chcemy zainwestować nadwyżkę finansową warto pomyśleć o obligacjach.

Przede wszystkim dlatego, że mają naprawdę duże oprocentowanie. Dodatkowo mamy świadomość zysków już w początkowej fazie inwestycji. Jest więc to sposób niemalże pewny. Jedną z możliwości straty jest jednakże upadłość emitenta, co koniecznie należy wziąć pod uwagę. Jest to największe ryzyko. Konieczne jest więc sprawdzenie emitenta bardzo skrupulatnie. Ma miejsce możliwość wykupienia podwyżki przed końcową datą płatności. Należy pamiętać, że inwestycja w obligacje to typ długu, a sukces jaki może zdobyć firma jest powiązany ze zdolnością do spłaty długu.