Inwestowanie w swoje kompetencje, czyli dlaczego warto rozwijać swoje umiejętności


Sytuacja panująca na rynku pracy jest dość ciężka. Co prawda dużo jest ofert pracy, lecz ciężko jest ją otrzymać. Konkurencja na rynku jest ogromna, a wymagania potencjalnych pracodawców stale rosnące. Głównie z tego względu, warto stawiać na swój rozwój i ciągle zdobywać nowe kompetencje. Świetnym sposobem będzie między innymi korzystanie z różnego typu szkoleń jak i warsztatów, jakie organizowane są przez przeróżne instytucje.

Powinniśmy przede wszystkim postawić na studia, jakie pozwalają na zdobycie obszernej wiedzy. Wiele kierunków studiów jest co prawda wyraźnie teoretycznych i nieszczególnie potrzebnych na rynku pracy, toteż istotny jest dobry wybór. Ciekawym sposobem na zdobycie nowych umiejętności są też studia podyplomowe, jakie z roku na rok pochwalić się mogą coraz większym zainteresowaniem.

Koszty takich studiów jest mocno zróżnicowany, lecz bez jakichkolwiek trudności uda nam się odnaleźć studia w przystępnej cenie. Powinniśmy o swoim rozwoju porozmawiać z pracodawcą, a bardzo prawdopodobne, iż zgodzi się sfinansować nasz rozwój.

certyfikat

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

Odmiennym sposobem pozyskiwania nowych umiejętności są najróżniejszego typu kursy jak i warsztaty. Mowa nie tylko o kursach języków obcych, jakie cieszą się sporym zainteresowaniem, ale także tych bardziej specjalistycznych – na przykład audytor wewnętrzny ISO 14001:2004 . Tego rodzaju kursy organizują między innymi uniwersytety i specjalistyczne firmy szkoleniowe. Wybór jest naprawdę spory, więc nie będziemy mieli kłopotów z wybraniem czegoś odpowiedniego.

Wbrew pozorom atrakcyjne są również ceny tego typu szkoleń. Zwłaszcza, jeżeli mówimy o warsztatach realizowanych przez uczelnie.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam program magazynowy pozostałe wiadomości na przedstawiany temat, które będą równie absorbujące.

Jeśli interesują nas profesjonalne szkolenia dla kierowników lub międzynarodowe certyfikaty, obowiązkowo zapoznajmy się z propozycjami podmiotów, jakie są akredytowane przez konkretne instytucje. W ten sposób bezsprzecznie właściwie wybierzemy.