Gry rpg i inne to znakomita rozrywka na wiele dni.


Jednym z najmocniej rozwijających się tematów z branży rozrywki multimedialnej są gry na komputer. Co roku wydawane są setki nowych tytułów, na które oczekują miliony fanów na całym świecie. Jednakże większą popularnością cieszą się te gry, które są kontynuacją popularnych i cenionych tytułów.

gry

Autor: Miłosz Gracz
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu tytuły posiadają wielu zagorzałych fanów, którzy zawsze potrafią oczekiwać wiele lat na nową część ich ukochanej strategii, gry rpg czy też gry ekonomicznej albo symulatora pociągu. Najbardziej znane gry mają już wyrobioną markę a ich fani mogą wiele wybaczyć producentom, nawet kiedy niekiedy w grze wystąpią błędy albo niedociągnięcia. Niekiedy bardziej jest istotny sam klimat albo rozmach fabuły, jak przykładowo w takich tytułach jak Diablo, seria Total War albo też sporo razy nagradzany polski Wiedźmin, który składa się z już trzech części oraz sprzedał się w nakładzie setek milionów kopii, co jest wielkim sukcesem na skalę całego świata.

Co istotne, w tej multimedialnej rozrywce każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jesteśmy miłośnikami strategii, to mamy możliwość przebierać w tytułach, które odeślą nas do średniowiecza lub czasów I Wojny Światowej, czy też będziemy dowodzili grupami robotów i mechów na odległej planecie, której mieszkańcy zagrażają naszej Ziemi.

Natomiast gdy uwielbiamy samochody i kochamy oglądać wyścigi Formuły 1 lub inne wyścigi, to zawsze możemy znaleźć tytuły, które w bardzo realistyczny sposób odwzorują wszelakie samochody, szosy a także zachowanie samochodów, za kierownicą których będziemy siedzieli.

gry

Autor: Miłosz Gracz
Źródło: http://www.flickr.com

Obok tego rodzaju standardowych tytułów w kategorii gier wyścigowych czy strategicznych, są także różnorodne tytuły, które pojawiły się względnie niedawno. Tzw. symulatory to grupa gier, których celem jest jak najdosadniejsze odwzorowanie zasad działania danego samochodu, firmy czy też na przykład gospodarstwa rolnego.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna czapka biskupia także z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Przy tych bardziej zaawansowanych, są również gry prostsze, lecz nie mniej wciągające. Czasami są to tak dobre tytuły, iż nawet owe gry, które są wyższej jakości technicznie a także fabularnie, nie są w stanie przebić ich popularności. Powszechne platformówki, prosta gra free aqua zoo a nawet zwyczajne układanie klocków, może wciągnąć na długie godziny.