Garść uwag na temat efektywnego zarządzania grupą pracowników i potrzeby okresowej kontroli


Z jednej strony opiniowanie, a również podpowiadanie są tymi czynnościami, którym oddajemy z sporym zacięciem. Trochę paradoksalny pozostaje fakt, że kiedy nadchodzi pora na ocenę pracy podwładnych, to niejeden prezes zarządu ma kłopoty z wypełnieniem tak postawionego celu. Z tego powodu, jeśli ocena pracownika musi zostać dokonana w jak najkrótszym czasie, to należy szukać rady w agencjach doradztwa personalnego lub natychmiast zacząć przeglądać branżowe czasopisma.

pracownicy w firmie

Autor: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Efektywność działań pracowniczych jest ważna nie tylko z punktu widzenia interesów dyrektora. Dla samego podwładnego tzw. informacja zwrotna także nie pozostaje bez żadnego znaczenia, zatem ocena pracownika ma o wiele większy sens niż moglibyśmy przypuszczać. Należy jedynie nie zapominać o tym, że weryfikowanie działań tak sekretarzy, jak i tynkarzy nie powinno kojarzyć się negatywnie. Typowo szkolna metoda oceniania nie zawsze jest dobrze postrzegana – wytknięcie niedociągnięć nie powinno zatem budzić tych nieprzyjaznych emocji, ponieważ te z kolei mogą odbić się pejoratywnie na funkcjonowaniu całego zespołu.

Kiedy poruszamy zagadnienie oceny naszej brygady, to zazwyczaj nawet nie myślimy, że ta materia jest aż tak rozległa. Psychologia już dawno temu wyszła z powijaków i obecnie jest już samodzielną dyscypliną naukową. Można byłoby zaryzykować osąd, że po części jest to wiedza zastrzeżona, bo znana zazwyczaj tylko osobom wtajemniczonym, czyli doradcom personalnym.

Masz ochotę uzyskać świeże informacje na konkretny temat? To obejrzyj witrynę, zapewne da Ci ogromną ilość pozytywnych wrażeń i na długi czas pozostanie w Twojej głowie.

Dla przykładu termin ocena 360 stopni może nieco zaskoczyć szefów, szczególnie tych, którzy ledwie objęli swoje obowiązki. Tymczasem im większe nasze horyzonty światopoglądowe, tym większy sukces w biznesie.

ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni bywa najbardziej całościową oceną pracy członków załóg pracowniczych. Jej nowatorstwo polega nade wszystko na tym, że głos oceniający oddaje się tak współpracownikom, jak i pracodawcom, a nawet samym pracowników. Oczywiście takiej kontroli z wiadomych przyczyn nie przeprowadza się zbyt często. Trzeba także pamiętać o tym, że interpretacja uzyskanych rezultatów powinna przypaść zupełnie obcej osobie. Byłoby najkorzystniej, aby tego rodzaju zadanie powierzyć specjalistom, czyli przykładowo absolwentom studiów psychologicznych. To daje gwarancję obiektywizmu,a sam podwładny nie powinien poczuć się dotknięty wynikiem badań, nawet jeżeli będą one nieco nieprzychylne.