Fundusze europejskie na założenie firmy


Fundusze unijne dają mnóstwo możliwości otrzymania dofinansowania na założenie swojej firmy.
Jeśli masz pomysł na firmę, warto postarać się o unijne środki, które pomogą Ci wystartować.

Są one dostępne w formie dotacji albo kredytów. Poza wsparciem finansowym, możesz skorzystać też ze szkoleń, porad przy prowadzeniu działalności, a czasami także miejsca do pracy a także potrzebnego wyposażenia. Jeśli nie skończyłeś jeszcze 30 lat, nie kształcisz się i nie wykonujesz pracy zarobkowej, możesz się starać o dotację na własny biznes.

Stale potrzebna wydaje się być wiedza z wielu dziedzin. Wtedy ważny wpis (http://www.reset2.pl/) przyda się każdemu. By ją posiąść, trzeba przeczytać artykuł pod wskazanym linkiem.

W pierwszej kolejności dokonana zostanie analiza Twojej sytuacji a także osobistych zdolności. Na jej podstawie zostanie opracowany indywidualny plan postępowania. Z pakietu dostępnych działań zostaną wyselekcjonowane dla Ciebie te, które w Twoim wypadku okażą się najbardziej skuteczne. Będziesz mógł korzystać z doradztwa zawodowego, wsparcia w znalezieniu zatrudnienia, instruktaży i podyplomowych studiów, praktyk zawodowych. Pewnym z elementów działań będą również środki na otwarcie biznesu. Co możesz wówczas otrzymać? Dopłatę na start Twego biznesu (powyżej 20 tys. zł), szkolenia oraz doradztwo, wsparcie finansowe jak też wskazówki na pierwszym etapie działania Twojego przedsiębiorstwa.

dotacje unijne na badania

Autor: NASA’s James Webb Space Telescope
Źródło: http://www.flickr.com
komfort
Jeśli skończyłeś trzydzieści lat, również masz możliwość otrzymania dopłaty na otwarcie firmy. Warunki dopłaty mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania. Podstawowe zasady są jednak zawsze podobne.

Jeśli masz więcej niż 30 lat i nie wykonujesz pracy zarobkowej, możesz starać się o dotację na założenie firmy. Najczęściej powinieneś dodatkowo wykazać, iż Twa sytuacja zawodowa nie jest łatwa.

Jeśli opisywana sprawa jest dla Ciebie pomocna, zobacz oprócz tego więcej szczegółów w treści (https://aureus.pl/blog/ubezpieczenie-na-zycie/) tutaj – te wiadomości także nie powinny pozostać pominięte!

Jeżeli jesteś początkującym naukowcem, postaraj się o dotacje unijne na badania.